szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - za dużo prolaktyny


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ciekawa
2006-05-30
Email
Byłam wczoraj u ginekologa-z mojego badania krwi wynika, że mam za dużo prolaktyny i nie moge zajsc w ciąże:( wypisał mi dwa leki(są tylko dwa). mam sobie wybrać który chce używac. jeden za 5zł drugi za ponad 100:( kupiłam pierwszy i umieram:( żoładek byba ze mnie dziś wyskoczy. Czy kóraś z Was brała te leki przed ciażą? Jeśli chce mieć dziecko musze je brać ale jak tu normalnie funkcjonować:(
basienka25
2006-05-30
13:24:29
Email
Ale jakie to leki??Ja bralam Bromergon, tez mialam podwyzszona prolaktyne i dlatego nie zachodzilam. Ale wyobraz sobie przyjelam tylko 5 tabletek i udalo sie:) Aha, przyjmowalam jeszcze Duphaston.
ciekawa
2006-05-30
13:34:15
Email
No biore bromergon-i umieram po drugiej połówce;( A noprolak mam do wykupienia gdyby pierwszy dał mi sie we znaki. chyba nie mam wyboru-nie moge normalnie funkcjonować wywracam sie i ciągle mnie mdli:(
bela
2006-05-30
14:04:59
Email
moze poczekasz jeszcze troche.Organizm musie sie przyzwyczaic do nowego leku i dlatego tak sie czujesz.Ja tez sie fatal nie czulam po fenoterolu (na podtrzymanie) ale po ok 2 tygodniac organizm sie przyzwyczail
Brighida
2006-05-30
15:35:23
Email
hej, po bromergonie tak samo się czulam, kiedyś nawet omdlałam w łazience i o mało nie zabiłam się o wannę :) nie martw się, na pewno po kilku dniach organizm się przyzwyczai. Możesz na początku startować od mniejszej dawki, ale o to zapytaj lekarza
Inka
2006-05-30
22:45:53
Email
Bela to zupelnie co innego niz fenoterol.Bralam bromergon i fenoterol to to pierwsze jest gorsze (ja tak uwazam). Jak spadla prolaktyna to zaszlam w ciaze i od lutego jestem mamusia :)
ciekawa
2006-05-31
10:13:08
Email
Chyba macie racje-wczoraj myslałam, że umre ale dzisiaj dużo lepiej:):):):) No nie powiem, żebym czuła sie jakoś super ale nie mdli tak bardzo. Chyba pobiore z 7 dni i dopiero podejme decyzję czy kupować inny środek. Zwłaszcza że ten nastepny może działąć podobnie. dziekuje
pinkie
2006-06-01
11:46:37
Email
Hej! Pierwszy raz przeczytałam o badaniu prolaktyny. Miałam robione kilka badań w kierunku płodności, ale nikt mi nie proponował badania na prolaktynę. Długo nie zachodziłam w ciążę i właściwie nie wiem, jak to się w ogóle udało, a ciekawa jestem, dlaczego Wam zlecili badanie. Miałam analizowane wykresy temperatury (wyszły ksiażkowe, czyli hormony ok), USG obserwacja jajeczkowania (podręcznikowe), badanie nasienia (rozpłodnik!!!). Nie poszliśmy tylko na test wrogości śluzu. Ale o prolaktynie nikt nie wspomniał.
basienka25
2006-06-01
12:44:16
Email
Moja gin po obserwacj miesiecznej mojego cyklu stwierdzila ze mam cos nie w porzadku z hormonami i zlecila zbadac ich poziom,. Zbadalam poziom 4 hormonow( nie pamietam juz jakich) i wyszlo ze prolaktyna jest za wysoka, i dlatego nie w kazdym miesiacu mialam owulacje.Ale jak pislam dostalam Bromergon i nie wiem jakim cudem ale po pieciu tabletkach zaszlam w ciążę:)))
ciekawa
2006-06-01
18:11:54
Email
No tak to jest z tymi lekarzami:( ja 6 lat temu miałam operowany gózek piersi, rok temu 3 gózki-kilka mi jeszcze zostało. Dopiero jak zmieniłam ginekologa(jest on też endokrynologiem)to usłyszałam, że powstaja one z powodu prolaktyny a przy okzaji prolaktyna hamuje owulacje. Wiec kazał mi to zrobic i wyszło! a k...6 lat temu nikt mi nic nie powiedział:( może nie było by tylu blizn i wogóle:( Ale teraz dziecko jest najważniejsze:) chce zajśc w ciąże. a...najważniejsze są też opinie, ze gózki powstają od pigółek antykoncepcyjnych(słuszałam od onkologa)-moj gin akurat nie jest tego zdania ale ja brałam pigółki 9 lat i efekt...:( Więc czyjej by się wersji nie trzymac to z hormonami lepiej uwazac!!!!! A nawet na własną ręke zrobic badania-ja juz zadnemu lekażowi na słowo nie uwierze:(
pinkie
2006-06-01
19:23:38
Email
Moimi wykresami temperatury też zajmowała sie pani ginekolog-endokrynolog. I może dlatego, ze była owulacja w każdym z 6 cykli, stwierdziła,ze z hormonami u mnie w porządku. Gdyby coś było nie tak - pewnie zaleciłaby badanie na hormony. Sugerowała, ze mam jakąś blokade psychiczną i radziła wyjechać na dobre wakacje i zapomnieć. I wiecie, dokładnie tak się stało, ze zapomniałam, zaliczyłam dwa górskie rajdy, które dały mi ostro popalić. I zaszłam.
ciekawa
2006-09-21
21:10:52
Email
A ja znowu na bromergonie-fuj co za świństwo:( niby poziom jest w normie ale lekarz stwierdził ze dobrze by było ten poziom wypośrodkować. afee.....no cuż trudno

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum