szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ciąza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
nicoll21
2006-05-29
Email
Chciałam zapytać czy mogą być jakies powikłania w czasie ciązy , jeżeli mąż ma gr krwi A Rh+, i ja tez mam A Rh+??dziękuje za odpowiedź!
pinkie
2006-05-29
19:55:43
Email
Chyba żadne powikłania ;) My mamy tak samo ;) Ale wpisz sobie w wyszukiwarke 'konflikt serologiczny', to wyświetli Ci się pare rozmów z tego forum .
kiwi
2006-05-30
09:00:02
Email
Witaj, nie ma obaw. Tylko jeśli czynnik Rh jest ujemny (-) u matki a dodatni (+) u ojca może dojść do konfliktu. Lekarz prowadzący zleca proste badanie na obecnośc przeciwciał. Wiem , bo sama mam Rh - ale tak przy pierwszej jak i przy tej ciąży konfliktu nie ma. Pozdr.
Goga66
2006-05-30
10:59:24
Email
To nie tak do końca. Poważny konflikt faktycznie może wystąpić, kiedy matka ma RH- a ojciec Rh+ i dziecko też Rh + (kiedy nie ma czynnika Rh podobnie jak matka - to nie ma problemu). Natomiast jest też mały konflikt, kiedy matka ma grupę 0 a ojciec A, B lub AB i dziecko też ma grupę po ojcu. Moze to owocować (nie musi) wzmożoną, nasiloną żółtaczką poporodową, często przedłużoną. Zuzia miała np. silniejszą niż przeciętna. Ja mam właśnie krew 0 Rh- a mąż A Rh-
kiwi
2006-05-30
12:11:36
Email
O cholera nigdy nie słyszałam o małym konflikcie. Co do dużego w pełni się zgadzam i kontroluje. Moja pierwsza córka miała Rh - co jest bardzo ważne dla drugiej ciąży bo organizm "nie rozpoznaje" i nie wysyłą przeciwciał, przynajmniej narazie. Ja mam B Rh- a ojciec mojej 2 córki nie wie biedak jaką ma grupę krwi. Wyobrażasz sobie! mnie czeka poród, kupa badań i pobrań a ten wielki samiec boi się pobrać krew. o zgrozo! dobrze że to kobiety rodzą bo w przeciwnym razie rasa ludzka by wyginełą. pozdrawiam mamuśki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum