szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Kiedy drugie dziecko?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kasiula30
2006-05-26
Email
Kiedy drugie dziecko?Chcemy z mężem mieć drugie dzieciątko,zastanawiam się tylko czy nie jest za wcześnie na to.Nasz Kruszynka ma 4 miesiące."Siedzimy" w pieluchach,więc jak już to już,poza tym jesteśmy zdania,że niewielka różnica wieku dla rodzeństwa jest lepsza.Poza tym mam już 31 lat i pierwszej ciązy były problemy,nie zajściem,ale z utrzymaniem.Podzielcie się Waszą opinią na ten temat,może własnym doświadczeniem,co myślicie? Ja mam dwie nieweielkie blokady,jedną czysto egoistyczną...,że przytyję a jeszcze nie zgubiłam wszystkiego po 1-ej ciąży (choć podobno w drugiej tyje się mniej)i drugą,że jeszcze się nie "nakochałam" naszej córuni.Czy będę umiała "podzielić" uczucia na dwoje?Jak to jest i czy pordzę sobie z dwojgiem Maluszków,biorąc pod uwagę nasze chęci to jedno roczne a drugie nowo narodzone. Czekam na rady,opinie....Pozdrawiam :o)
Kasia:)
2006-05-26
11:35:05
Email
Kasiula30 super ze tak chcecie drugie dzieciatko :) ale ja bym sie zastanowila nad tym czy juz teraz...skoro mialas problemy z utrzymaniem,to dzwiganie malej moze nie byc dobre dla drugiej ciazy...zalezy tez jak bedziesz sie czula a mala napewno potrzebuje duzo uwagi...po drugie organizm powinien chyba troszke odpoczac i dojsc do siebie...Nie jestem w tym temacie ekspertem bo czekamy na nasza pierwsza corenke(teoretycznie jeszcze tydzien),ale mysle ze odczekanie roczku byloby dobrym wyjsciem,a potem do dziela i powodzenia:)
bela
2006-05-26
12:10:59
Email
zgadzam sie z KAsia.Slyszlam tez w programie medycznym jak lekarz wypowiadal sie na ten temat.Zaleca sie by kobiety odczekaly rok po urodzeniu dziecka z kolejna ciaza.Powodem jest wlasnie organizm ktory po ciazy musi sie zregenerowac bo ciaza przeciez wyniszcza organizm kobiety-plod wysysa z nas wszystkie witaminy itp.Wlasnie dlatego nalezy poczekac.potzrebny jest na to az rok by dijsc do zadawalajacego stanu i by kolejna ciaza czerpala z nas to co najlepsze bez zbytniej szkody dla nas.Ja mam 3,5 miesiecznego bobasa.Tez sie zastanawialam bo jedno przy drugim sie chowa ale 1 ciaza zbyt mnie wyniszczyla wiec jeszcze poczekam conajmniej rok :-)).Pozdrawiam
Basia.26
2006-05-26
15:42:00
Email
jestem po cesarce, lekarka radziła mi przynajmniej dwa lata przerwy. znaczy, że urodzic moge za dwa lata dopiero, bo musi mi sie wszystko tam zregenerować jak należy. czyli za jakiś rok mogę znów być w ciąży:)
Kasiula30
2006-05-27
07:44:49
Email
Poród siłami natury w 36 tyg.ciąży.Fizycznie,stwierdził ginekolog na wizycie popołogowej ,6 tyg.po porodzie "idealnie,jakby Pani nie rodziła" Położna dwa tygodnie wcześniej powiedziała "Mąż się może cieszyć" ;))) Problem w ciązy mojej polegał na tym,że miałam przedwczesne rozwarcie na 1 cm,niewydolnośc ciśnieniowo-szyjkową,córcia się bardzo wierciła,napierała a mi zakazano wszelkiego wysiłku fizycznego,pod koniec miałąm założony szew i zalecono reżim łóżkowy.Moje problemy z szyjką moga być teraz, za rok,czy dwa ,czy trzy,więc to chyba nie ma znaczenia.Wyniki krwi mam w porządku,fizycznie też,tylko czy dam radę, tym się głównie martwię i ,że w jakiś sposób "zdradzę" córcię.
bela
2006-05-27
09:23:12
Email
no to KASIULA masz trudna decyzje do podjecia.MUsisz sobie to dobrze przemyslec.Jak widzisz wszystkie tu jestesmy na "nie" ;-))))Decyzja nalezy do Ciebie.Skoro jest ok to....(ja tez pol ciazy lezalam, mialam skrocona szyjke.DR mowila ze moze sie to powtorzyc przy nastepnej ciazy.Gdybys i Ty miala tak jak poprzednio to wtedy noszenie corci by odpadalo i jescze lezenie.SAma sie martwei czy mi sie tak kiedys nie powtorzy bo bylo :-((( )
Kasia:)
2006-05-27
09:42:00
Email
Zgadzam sie z Bela-ja tez lezalam,bylam tydz w szpitalu i najpierw chcialabym odchowac troszke jedno dziecko,bo nie moglam ani wyjsc z domu,z psem,ani sprzatnac wszystko bylo na glowie meza przez jakis czas...a do tego jakbym nie mogla zajac sie malenstwem bolaloby mnie bardzo :) Potem jak dzidzia ma juz okolo roczku wiecej osob moze Ci pomoc,zostac z nia...A taki maluszek jednak najbardziej potrzebuje mamy :) A wiekiem sie Kasiula nie przejmuj-mloda laska z Ciebie :)a pare miesiecy nie zrobi roznicy :)
Basia.26
2006-05-27
12:46:23
Email
ja za to przechodziłam ciażę w świetnej formie, nic mnie nie bolało, mogłam dzwigać, ćwiczyć, nawet za mycie okien się brałam, bo patrzyć na nie nie mogłam ;) przestawiałam meble, bo chciałam zrobić super porządki, a mąż w pracy był (za to on je potem na miejsce musiał ustawić;), nosiłam synka koleżanki, robiłam duuuże zakupy na imprezy rodzinne, bo moja mama nie mogła, ech chyba czasem przesadzałam nawet, mało się oszczędzałam. myślę, ze bez problemu bym drugą ciąże zniosła, moja mama zaszła ze mną w ciążę jak brat miał pół roku i też sie świetnie czuła. ech, zaraziłyście mnie, już męża męczę, kiedy drugie będziemy mieli, hahaha
emcia
2006-05-30
16:34:02
Email
Ja ma 2 letnią córeczkę i obecnie 3 tyg synka. Powiem szczerze, radość jest ogromna, ale chodzenie w ciąży przy drugim małym dziecku nie jest niczym wesołym, zwłaszcza, że dziecko jest wymagające. Nakarmić trzeba, przebrać, wykąpać, chciałaby się nosić a tu nie wolno, no i coraz ciężej mamie. Było mi bardzo ciężko, ale się udało. Przerwa roku, myślę to minimum. Życze Ci powodzenia!!!
Kasiula30
2006-05-31
15:31:52
Email
Dziękuję :o) Myślę,że się zdecydujemy.Wierzę,że dam radę.Nie wiadomo czy się uda za pierwszym razem ;) tak więc licząc od tej pory róźnica byłaby 14 misięczna....będziemy się starać.Pozdrowienia słoneczne.
mami23
2007-04-21
16:40:08
Email
oj kobietki kobietki.. od jakiegos czasu marzy mi sie drugie dziecko, mam juz 2 letniego synka i wydawalo mi sie ze czas na rodzenstwo! jednak im wiecej czytam waszych wypowiedzi to mam coraz wiecej watpliwosci..chodzi mi o roznice wieku..czy 3 lata to zla roznica?! napiszcie mi co o tym myslicie a moze jest gdzies podobna kobieta z moim dylematem..
Magdalenka
2007-04-22
14:28:53
Email
eee tam. moja corka ma obecnie 16 miesiecy, mialam cesrake, a jestem teraz w koncowce 4 miesaca ciazy. uwazam ze mala roznica wieku jest dobra, dzieci maja lepszy kontakt, poza tym w krotkim odstepie czasu ma sie "z glowy" pieluchy, nocne wstawanie itd.
pinkie
2007-04-23
11:13:44
Email
Były już rozmowy na ten temat, zapraszam:
różnica wieku
zaplanowany drugi dzidzius
nasze plany na przyszłość
klub mam dwójki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum