szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Witamina A+D3


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2006-05-24
Email
Witam, Mam pytanie odnośnie witamin A=D3. Do końca 2 miesiąca brałam zestaw tych dwóch witamin i łykałam skrzyp polny, w którym także znajduje się wit.A. Pytałam mojego lekarza czy mogę brać te witaminy i usłyszałam, że w niczym to nie przeszkadza. Dziś byłam u kolejnego lekarza (zmiana prowadzącego) i dowiedziałam się, że to jest niebezpieczne dla ciąży. Może któraś w Was wie, czy konsekwencje mogą być poważne dla dzidziusia. Pozdrawiam
Michalina
2006-05-25
08:47:51
Email
Z tego co mi wiadomo nie powinno sie łykać za duzo witaminy A bedąc w ciązy. Nadmiar tej witaminy źle wpływa na wzrok u dziecka w skrajnych wypadkach powodując nawet ślepote. Ogranicz spozywanie witaminy, a na pewno wszystko bedzie dobrze.
Michalina
2006-05-25
09:07:48
Email
Zupełny brak witaminy A w zywieniu też nie zostaje obojetny dla organizmu więc zamiast łykać tabletki postaraj sie od czasu do czasu zjeść wątróbkę, jajka lub ryby. Teraz wiosna/latem mamy całą masę owoców i warzyw sezonowych jedz ich jak najwięcej a chemię najlepiej odstaw. Pozdrawiam :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum