szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - rozwój płodu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agusiaaa
2006-05-15
Email
Jestem w 26 tc,podczas ostatniego badania USG Pani doktor zmierzyła nóżkę dziecka-prawidłowo 25tyg 2dni, natomiast wielkość główki jest jak w 24tyg p ginekolog zbagatelizowała to mówiąc iż ja też jestem drobna-czy to normalne???Pamiętam że podczas poprzedniego USG p doktor pytała się czy mój mąż jest wysoki.Czy takie różnice są normalne,czy mogą wskazywać na jakąś wadę???Bardzo mnie to martwi-proszę o poradzcie!!!
pinkie
2006-05-15
15:49:01
Email
Nie martw się, agusiaaa. Moze Twoja dzidzia ma po prostu długie nogi. Czy to był na pewno bardzo dobry aparat? Nie wszystkie sa bardzo dokładne. I nie wszystkie dzieci są takie same. Lekarze porównują rozmiary z przeciętnymi. Nastepnym razem wypytaj lekarkę, powiedz co Cię martwi. Na pewno Ci wyjaśni. Nie bójmy się pytać, nasz strach bierze się z niewiedzy. Skoro ona to zbagatelizowała, to i Ty nie masz się co martwić ;) Głowa do góry
agusiaaa
2006-05-15
20:55:30
Email
mam jeszcze jedno pytanko - czy podczas ciąży można wykonać dowolną ilośc USG czy są jakieś ograniczenia?Czy zbyt duża ilośc tych badań może jakoś wpłynąć na dziecko?
pinkie
2006-05-15
21:43:38
Email
Wyczytałam na ten temat tyle, ze ludzie nie są jeszcze w stanie określić czy ma to negatywny wpływ na płód, czy nie. Badanie USG robi się od ponad 30 lat i naukowcy nie zauważyli poważniejszych ujemnych tego skutków. Z częstym poddawaniem dzieci badaniu USG wiążą jedynie dysleksję i inne delikatne zaburzenia pracy mózgu, ale podobno nie ma na to wystarczających dowodów. Jeżeli trzeba, to USG robi się często i nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia. Ważne, zeby zawsze był ku temu wystarczajacy powód, zlecenie od lekarza prowadzącego, a nie np zwykłe przywitanie sie z dzieckiem na każdej wizycie. Pozdrawiam
Kasia:)
2006-05-16
09:18:34
Email
Hejka,pociesze Cie ze ja jestem w 38 tyg i w sumie na kazdej wizycie mialam robione USG,na poczatku sprawdzano czy wszystko ok(mialam ciaze zagrozona),potem zaczela mi sie szyjka skracac,doszla cukrzyca przy ktorej kontroluje sie wage i przyrost dziecka...tak ze skoro lekarze swiadomie robia USG tyle razy napewno nie ma sie czym martwic ;)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum