szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pomocy czekam na wasza odpowiedz plisss


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta3
2006-04-23
Email
czesc mam pytanie 6 kwietnia pierwszy raz wspolzylam z chlopakiem z prezerwatywa, czy jest mozliwosc ze sperma cofie sie i wyleci z prezerwatywy? prezerwatywa nie byla uszkodzona, boimy sie z chlopakiem ze jestem w ciazy, tydzien po wspolzyciu zrobiam test i byl negatywny, ale ostatnio zaczelam odczuwac delikatne pobolewanie jajników i macicy, mam takze obolale piersi czy jest mozliwe ze jestem w ciazy? prosze o szybka odpowiedz bardzo sie boje... okres powinnam dostac ok 28 kwietnia czy moga to byc objawy miesiaczki? prosze pomozcie :((((
Basia.26
2006-04-23
08:23:58
Email
mmm... nie nie, "cofnięciem" spermy to bym się nie martwiła;) przez samo to, że się boisz możesz sobie wyobrażać, że odczuwasz jakieś bóle itd. z drugiej strony to jak najbardziej mogą być objawy zbliżającego się okresu. no i jajniki to i mnie czasami pobolewały jak w ciąży nie byłam. spokojnie, poczekaj na okres, a na przyszłość polecam dodatkowe zabezpieczenie, pigułki, ja przez 6 lat brałam MINULET, bez tycia, a potem bez problemu zaszłam w ciąże, jak tego chciałam i urodziłam zdrowego syneczka. te tabletki wyeliminują comiesięczny stres pod tytułem "czy aby nie jestem w ciązy..."
aniasz
2006-04-24
11:54:12
Email
weź pod uwagę że sperma musi zostać "wstrzyknięta" z odp. siłą, więc nawet jeżeli, w co wątpię, coś tam się wylało to szanse na ciążę są zerowe. Przez ponad cztery lata, po urodzeniu córki, zabezpieczaliśmy się z mężem tylko prezerwatywami i nie doszło do ciąży. Jeżeli chodzi o tabletki to mam do nich dość sceptyczne podejście. Jakby nie patrzec jest to hormonalna ingerencja w twoje ciało. no ale decyzja należy oczywiście do ciebie. Pozdrawiam i życzę rychłego nadejścia okresu :-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum