szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - płodny śluz po zapłodnieniu?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pollie
2006-04-13
Email
z gory przepraszam jesli glupie to pytanie,ale moze ktos mi cos podpowie... cykle mam okolo 26 dniowe ale bywa ze 24 albo 28. ostatni okres zaczal mi sie 28 marca. 10 i 11-go dnia cyklu byly starania, czyli teoretycznie powinny to byc juz dni plodne. ale dzisiaj dopiero, a minelo 6 dni od przytulań, zauwazylam ten typowo plodny ponoc sluz - typu bialka kurzego. w zwiazku z tym zastanawiam sie - czy tego 10 i 11 dnia moglo dojsc do zaplodnienia? czy ten dzisiejszy sluz swiadczy ze dopiero teraz mam dni plodne, a wtedy bylo za wczesnie? do dzisiaj mialam nadzieje, ze cos z tego bedzie, ale ten sluz mnie jakos zdezorientowal ;] czy moglby sie pojawic mimo ewentualnej ciazy? nie wiem juz co myslec. prosze skomentujcie :(
Michalina
2006-04-13
11:29:33
Email
Ja akurat ekspertem NPR nie jestem. Nie powinnaś sugerować się tym, że cykle masz bardzo regularne i na tej podstawie wyliczać dni płodne. Zawsze może przytrafić się mniejsze lub większe odstępstwo od normy. Z tego co piszesz bardzo możliwe, że dopiero dzisiaj masz dni płodne, no ale w takim razie to chyba nic straconego. Przed Wami romantyczny wieczór z mężem ;). Jeżeli oczekujesz fachowych porad na temat naturalnego planowania rodziny podam Ci link do odpowiedniego forum http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=14906
Brighida
2006-04-13
12:37:05
Email
Cześć. Widzę że się trochę pogubiłaś w rytmie twojego organizmu. Bardzo prawdopodobne, że owulacja się przesunęła (zmęczenie, stres) i stąd ten płodny śluz wystąpił poźniej. Powinnaś mierzyć codziennie rano temperaturę, jej skok o kilka stopni świadczy o przebytej owulacji. Trochę to uciążliwe, ale pomaga dokładnie poznać organizm. Ja mam bardzo nieregularne cykle (nawet co 3 miesiące, poźniej miesiąc, potem znowu 2 miesiące, 3 miesiące itp.) i gdyby nie obserwacja śluzu i mierzenie temperatury, było by mi ciężko zajść w ciążę zwłaszcza że wracam poźno z pracy i na przytulanie co 2 dni nie zawsze mam ochotę. A dzięki wykresowi temperatury i obserwacji śluzu (muszą być te obie czynności) wiem z dokładnością do dwóch dni kiedy miałam owulację i kiedy zaszłam w ciążę, zresztą kolejne USG to potwierdziły. Życzę powodzenia i może akurat się teraz uda.
Basia.26
2006-04-13
19:08:36
Email
jak chcecie miec dzidzię, to ja tam bym jednak nie odpuszczała... i sexiła się i ze śluzem i bez ;P organizm nie zawsze słucha naszych wyliczanek, czasem płata figle, więc moja rada: bez względu na rodzaj dnia, sexik może być ;)
21Aneta
2006-04-13
20:26:29
Email
Basiu - zgadzam się z Tobą całkowicie :)))))))
Basia.26
2006-04-14
15:57:58
Email
Anetko, cieszę się, ze w tej kwestii mamy podobne NAUKOWE podejście ;]

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum