szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Swędzenie brzucha


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ilona81
2006-04-05
Email
Dziewczyny, poradzcie coś :( od dwóch nocy nie śpię..tak okropnie sedzi mnie podbrzusze, ze mogłabym sie zadrapać.. pojawiły się na nim zaczerwienione bombelki, które swędzą niznośnie.. smaruję oliwką, kremami przeciw rozstępom, ale to nic nie daje.. :( to, jakby podrażnienie..czym mam to posmarować? ajj... swędzi.. pomóżcie!
Migotka
2006-04-05
10:46:29
Email
Hmmmm...bombelki pojawiły się pewnie od drapania,a skóra swędzi,bo jest wysuszona i się rozciąga,to normalne.Nie powinnaś tego drapać,bo narobisz sobie ran.Zgłoś się do lekarza,lub farmaceuty bo teraz najważjsze jest to,byś wyleczyła pęcherzyki.Nie noś ubrań,któr będą Cię tam obszorowywały,bo to tylko spotęguje swędzenie.Jak najwięcej nawilżaj brzusio różnymi balsamami,oliwkami,lub zwykłą oliwą z oliwek;)Trzymaj się cieplutko,pozdrawiam.Migotka.

Netka-76
2006-04-05
11:40:07
Email
Ja radziłabym Ci wizytę u lekarza. W ciąży czasami zdarza się taki objaw przy niewydolności wątroby. (Niewydolność to za duże słowo - po porostu dziecko może naciskać na wątrobę lub funkcjonuje ona inaczej z powodu hormonów.) Zazwyczaj nic poważnego ale lepiej zrobić próby wątrobowe. W ciży enzymy mogą być podwyższone, stąd swędzenie. Mnie brzuszek swędział przez jakieś 3-4 miesiące, a do tego jeszcze ramiona, plecy i nogi. Zwłaszcza wieczorem po umyciu. Spróbuj balsamu Dove, dla mnie był najlepszy. Pozdrwiam
Basia 26
2006-04-05
11:46:40
Email
Ilonka, nie drap się tak, do porodu musisz tam skórę wyleczyć, bo po cc (przynajmniej w moim szpitalu) dają na bliznę po cięciuopatrunek z gazy wyjałowionej i przyklejają to takimi szerokomi plastrami papierowymi. ja po tych plastrach miałam tak podrażnioną skórę, że w sumie to mnie bolało bardziej niż cięcie. ponoc też wystąpiła u mnie reakcja alergiczna na ten plaster, a to się czesto zdarza. więc lepiej mieć gładką skóre w tych miejscach, bo jak jeszcze dojdzie alergia na plaster... oj... także tak jak dzidziusiowi- załóż sobie rekawiczki na raczki:) i lepiej spytaj lekarza, co o tym myśli
ilona81
2006-04-05
15:08:27
Email
Dzieki dziewwczyny za porady.. chodze z brzuszkiem na wierzchu i smaruję hydrocortisum, wypiłam tez wapno.. no i oczywiście staram sie nie drapać, ale nawet lekki podmuch powietrza potęguje łaskotki w tym miejscu :/ Jutro wybieram sie juz do szpitala, wiec od razu pokarze to lekarzowi.. mam nadzieje, ze to tylko podrażnienie.. i szybko to wylecze :/ pozdrawiam..
Basia 26
2006-04-05
19:00:41
Email
ojej ilona, to trzymaj sie cieplutko, i wyśpij się, bo długo tak dobrze spać nie będziesz:) ojej, aż nie umiem sobie wyorazić, zeby mieć po tym wszystkim aż diwe takie słodziutkie buzie przy sobie:) niby niedawno też to samo przechodziłam, a to już dwa miesiące. piękne to uczucie, mi się chciało płakać z same szczęścia, że już jesteśmy prawdziwą rodzinką:) oj, co ci będę pisać, sama to przejdziesz, trzymam kciuki:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum