szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - mdłości w podróży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Pola 30
2006-04-01
Email
Co zażywacie na mdłości? Jest coś, co nie szkodzi dziecku oraz przynosi spodziewany efekt? Czy, któraś z Was była w dalekiej podróży samochodem (ok. 14 godz.). Jeśli tak, to jak to znosiłyście. Jak czułyście się podczas lotu samolotem? Czeka mnie kilka podróży i mam pewne obawy. Byłabym wdzięczna, jeśli zechciałybyście podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w przedstawionych wyżej sytuacjach. Pozdrawiam Pola
joanna
2006-04-01
17:45:44
Email
Witam! Jestem obecnie w 29t.c. wiec mdlosci juz nie mam. Na poczatku ciazy mnie nie ominely, natomiast probowalam wielu "domowych sposobow"- mi osobiscie nie pomogly, ale moze Tobie przyniosa ulge: 1)wieczorem postaw sobie kolo lozka pare ciasteczek, a rano zanim wstaniesz, jeszcze w lozku zjedz je i polez jeszcze chwilke 2)podobno sa tez dobre ciasteczka,chlebek, lub napoje zawierajace imbir 3)tez nie powinno sie dopuszczac do spadku cukru we krwi, bo to podobno tez czasami jest powodem mdlosci W moim przypadku pomogly srodki homeopatyczne przepisane przez lekarza ginekologa - typowo na tego typu dolegliwosci w ciazy - NUX VOMICA C30 - z tym, ze nie wiem czy sa one dostepne w Polsce pod ta sama nazwa.Bralam 2-3 raz dziennie po 5 kuleczek.Jak mdlosciom towarzysza wymioty i to bardzo(!!!) czeste , to lekarz moze tez przepisac zaszczyk. Jezeli chodzi o podroze to jak do tej pory pare razy musialam takowe przejsc (okolo 11-12 godz.)i znosilam je normalnie. Teraz tez czeka mnie wyjazd ale juz troche sie obawiam jak go zniose, bo teraz wszystko jakos bardzo mnie szybko meczy. Samolotem w czasie trwania ciazy nie lecialam - szwagierka jest w 5 m-cu i jej gin. stwierdzil, ze lepiej zeby teraz odpuscila sobie lot i przelozyla go na 7 m-c,z kolei znajoma w 3 m-cu leciala na Canary i bylo wszystko o.k.lekarz pozwolil, a sa kobiety ktore prawie do konca lataja.Dlaczego jest tak roznie to nie rozumiem dokladnie, wiec nie bede sie wypowiadala, lepiej jak to zrobi ktos kto sie na tym zna, wiec zapytaj swojego lekarza.
pinkie
2006-04-01
20:15:41
Email
Ja miałam straszne mdłości na początku. Pomagało mi przegryzienie czegoś zanim wstanę z łóżka, przy łóżku stały zawsze sucharki lub chlebek chrupki. Ale i to nie zawsze skutkowało. Nie wymiotowałam już rano, tylko wieczorem ;)Piłam też wodę z imbirem (troszeczkę przyprawy rozpuszczone w 1/4 szkl wody) - to pomaga też na chorobę lokomocyjną. Mdłości minęły dopiero w 5 miesiącu...
Pola 30
2006-04-02
16:38:37
Email
Dzieki za porady dziewczyny :) Faktem jest,ze kiedy mam mdlości jak coś zjem jest mi lepiej. Mam nadzieję, że podróże też jakoś zniose. Choć imbir działa na mnie jak płachta na byka...uj, pewnie spróbuję tych homeopatycznych.. Pozdrawiam Pola

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum