szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - podróże w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mada
2006-03-27
Email
Co myślicie o długiej podróży (800km w jedną stronę) jestem w 28tg. zapytam lekarza ale dopiero za tydzień a jestem ciekawa waszych opini.
pinkie
2006-03-27
21:21:39
Email
Też sie wybieram w 30-tym tygodniu, tylko troche bliżej (350 km w jedną stronę). Lekarz pozwolił, ale pod warunkiem, ze dobrym samochodem (tzn nie maluchem ani starą zastawą) i po dobrych drogach (w Polsce ????). Zamierzam kupić sobie na tę drogę specjalne kółko pod tyłek, bo kości mi się rozchodzą i cholernie boli dłuższe siedzenie. Oczywiście na trasie muszą być przystanki na siusiu i na rozprostowanie nóg.
mada
2006-03-27
21:40:01
Email
Ja też się wybieram w 30 tg ( na święta) a co do przystanków to oczywiste bo na sikanie to muszę często się zatrzymywać
joanna
2006-03-27
22:38:51
Email
Takze sie wybieram w podroz i tez okolo 800km.Bede w 30t.c. Lekarz mi jak na razie pozwolil, pod warunkiem, ze bedeziemy czesto robic postoje i jakby tylko bylo podejzenie , ze cos jest nie tyk to szukac lekarza. Pisze jak na razie, bo kazal mi sie jeszcze przed wyjazdem zglosic. NIe powiem- lekkiego stracha mam. Pozdrawiam Was!
Basia 26
2006-03-28
06:44:14
Email
Ja w 15 tc zafundowałam sobie wakacje, 1000km, było oki, wszystko zależy od tego, jak znosisz ciążę itd. Olufa, co też rodziła w lutym, w grudniu zawędrowała do Francji, więc też niezła podróżniczka, moja znajoma w piątym miesiącu wybrała się do Egiptu:)) wybranie się w podróż zależy od tego, jakie ty masz samopoczucie i czy z ciążą jest wszystko oki:)
aniasz
2006-03-28
10:59:42
Email
a co powiecie na to że ja co tydzień lub dwa muszę pokonac 600km w weekend? studjuję zaocznie i niestety mało kogo obchodzi moja ciąża. mogłabym w sumie zrobic przerwę ale niebardzo mi się opłaca (w czerwcu planuję obronę). Więc tak a propos waszych obaw, to naprawdę zależy tylko od tego czy wy czujecie się na siłach. Przecież ciąza to nie choroba :-)
joanna
2006-03-28
11:32:46
Email
To prawda ciaza to nie choroba... tylko, ze nasze obawy (przynajmniej moje) sa spowodowane nie tym, ze jestem w ciazy, tylko tym , ze bede w tym czasie w 30 tyg. Dodam, ze ta sama droge pokonywalam juz w 7t.c. 10 t.c.15 t.c. 17 t.c. Wowczas lekarz stwierdzil, ze nie ma kompletnie zadnych przeciwskazan.Teraz jest inaczej, poniewaz wiele przedwczesnych porodow jest wlasnie w okolicach 30t.c. Moja znajoma jechala w interesach z Polski pol. i w okolicach Lodzi zaczela sie akcja porodowa wlasnie w 30t.c. mimo, ze wczesniej ciaze przechodzila bez najmniejszych problemow. Wlasnie tego sie obawiam. Tutaj mam swoja polozna, lekarza i cala reszte, tutaj chodze na kursy itp.Nie chcialabym rodzic gdzies przypadkowo w Czechach lub w Polsce. Ale z drugiej strony moje obawy nie sa az takie duze. Lekarz pozwoli, to pojade, bo czuje sie dobrze i chce jechac. Uf... ale sie rozpisalam. Pozdrawiam!
Pola 30
2006-04-02
16:46:18
Email
Dziewczyny, mnie za 2 tygodnie czeka podróż samochodem do Szwecji (dodam, że z Holandii, bo tam właśnie przyszło mi żyć;) ) w połowie czerwca czyli ok. 17 tygodnia lot do Wenezueli na urlop(zależy jak się będę czuła, ale mam nadzieję, że dobrze.) Oboje z mężem zdajemy sobie sprawę, że jak teraz tam nie pojedziemy, to przez najbliższe kilka lat na pewno nie, więc korzystamy z wolności. A potem, ok. 17 tygodnia podróż autem do POlski, czyli ok. 1300 km. Aż strach się bać. Najgorsze będą te częste postoje na siusiu...
mada
2006-04-05
20:00:41
Email
Cześć "ciężarówki" byłam wczoraj u swojej pani ginekolog na kontrolnej wizycie i pytałam się o podróże, ale ona stwierdziła że nie ma problemu tylko mam zabrać ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące ciąży, a poza tym nie ma przeciwskazań.
joanna
2006-04-05
20:59:12
Email
Tez w ubiegla piatek balam u lekarza i po badaniu stwierdzil, ze jechac moge. Tak jak w przypadku Mady mam zabrac ze soba ksiazeczke przebiegu ciazy i robic duzo postojow po drodze. Przejsc sie troche i zrelaksowac. Wiec w droge! Wyjezdzam juz pojutrze. Pozdrawiam!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum