szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - leczenie zębów


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mati81
2005-02-28
Email
Hej dziewczyny jestem nowa, jestem w 26tygodniu ciąży i mam problemy z dziurami w zębach, panicznie boje się dentystów i nie moge znieść bólu przy borowaniu, jakie znieczulenia są bezpieczne a jednocześnie nieszkodliwe dla brzuchatek??? Może Jgosa lub Ewa mogą mi coś podpowiedzieć a może inne mamusie leczyły ząbki w ciąży?? :) pozdrowionka
Jagoda
2005-02-28
14:44:08
Email
Miejscowe nie szkodzą. Najlepiej doradzi Ci dentysta. Ewa, co Ty na to? Ty masz fachową siłę pod bokiem :)
Marta
2005-03-01
12:34:09
Email
Po 12 tyg ciąży można korzystać ze znieczulenia miejscowego. Ja sama wyrwałam ząb i leczyłam. Ale najlepiej poradzić się stomatologa. Powodzenia
justycha
2005-03-07
19:27:50
Email
Leczę zęby przez cały czas,tak od 3 m-ca.Zawsze proszę o znieczulenie dla ciężarówki,ale mój dentysta już wie co robić.Nie można robić tylko zdjęć.Poza tym leczenie jest nieszkodliwe.Lepiej zabierz się za dziurki w zębach,bo po ciąży i karmieniu może byc za późno.Ja sam mam straszne kłopoty,słabe zęby ,więc jestem stałą pacjetką u dnetysty.Nie lubię tego ,ale jak mus to mus:)Bądz dzielną dziewczynką!Daj dzidziusiowi dobry przykład!!!!!Pozdrawiam j.
mati81
2005-03-08
13:00:32
Email
Dzięki za wsparcie:) już jestem po ekstrakcji zęba:( oj bolało mimo znieczulenia ale nic dziwnego skoro na korzeniu była torbiel. Teraz już pozostały łagodniejsze przypadki;) mam nadzieje że dam rade, no bo czego się nie robi dla naszych maluszków:))))
mAGDA
2005-03-12
20:54:50
Email
hehe ja bylam dzis u dentysty (po dluuugiej przerwie - ups),ostatnio zaniedbalam zabki ..... dlugo sie zbieram zeby usiasc na tym fotelu , chociaz mam przemilego dentyste, facet z humorem i usmiechniety caly czas ....dzis mi powiedzial tak : "jak tak dalej bedziesz robic , to przy trzeciej ciazy bedziesz tlumaczyc dziecku ze nie wystarczylo ci juz zebow dla niego !!! " hehe ... to moja pierwsza ciaza! a nastepna wizyta u dentysty za 2 tyg. :-) zebym tylko nie spanikowala!:-) bo jak ja sie pokaze dzidziusiowi bez zebow?? ...a do lipca juz niedalekoooo!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum