szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy będę mogła karmić?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
diabełek
2005-02-26
Email
zastanawiam sie czy będę mogła karmić moje baby piersia.? jestem chora na niewydolność kory nadnerczy (choroba ADDISONA) i niedoczynność tarczycy, przy tym przyjmuje hydrokortyzon cortineff i eutyrox... nie pytalam jeszcze lekarza bo zawsze zapominam ale ciekawi mnie to ,bo podobno wszystko do dzieciatka przechodzi z mlekiem matki a ja leki musze brac juz do konca zycia...
nick
2005-06-25
00:18:19
Email
ostatnio stwierdzono u mnie chor. addisona mam coreczke i czy ona moze na ta chorobe zachorowac a co zjej plodnoscia
Jagoda
2005-06-26
22:48:42
Email
-->Diabełek: Leki, o których piszesz, stosowane substytucyjnie można przyjmować w okresie karmienia piersią - ostrożnie. Decyzja oczywiście należy do endokrynologa - i Ciebie. Powinnaś pozostawać pod ścisłą opieką i położnika, i endokrynologa przez całą ciążę, a szczególnie w okresie okołoporodowym. Ciąża powoduje wzrost zapotrzebowania na hormony tarczycy, a niewydolność nadnerczy ma wpływ na ciążę. Twój endokrynolog powinien ustalić Ci specyficzne dawkowanie leków podczas porodu i wspólnie z ginekologiem wybrać najbezpieczniejszy sposób rozwiązania ciąży.
-->Nick: w 70% przypadków choroba Addisona ma podłoże immunologiczne, wynika z wytwarzania przeciwciał przeciw komórkom kory nadnerczy. Skłoność do chorób z autoagresji może być dziedziczna, do choroby Addisona -także, ale czy u Twojego dziecka rozwinie się któraś z nich - nie wiadomo.
noktambulistka
2005-07-10
21:37:31
Email
...być moze to forum spadlo mi z nieba...na necie szukam dla przyjaciolki informacji o jej chorobie addisona. Bardzo sie o nia martwie, bo od czasu gdy zachorowala, boi sie wychodzic sama- wogole nie wychodzi, ze mna tez sie boi, jedyna zaufana osoba jest mama.Moja przyjaciolka byla troche zakmnieta na swiat i w cieniu mamy, ale teraz ona pzrestala zyc, mam wrazenie ze wegetuje... czy rzcezywiscie z ta choroba nie mozna samemu chodzic po ulicy, nie mozna nic? nie mozna pracowac?(wcale)? nie mozna sie uczyc?( moja przyjaciolka rezygnuje z ksztalcenia i podjecia pracy. Prosze pomozcie i napiszcie mi jak jest z ta choroba. Chialabym jej przekazac slowa od kogos kto rowniez jak ona na to cierpi...mnie juz nie slucha....
aarek
2008-05-15
09:34:05
Email
Polecam forum poświęcone chorobie Addisona: http://www.addisonforum.nmj.pl/ Pozdrawiam Arek

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum