szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Rozstępy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Joaśka
2006-03-13
Email
Dziewczyny dzisiaj zauważyłam wstrętne rozstępy na brzuchu mimo , że wcieram oliwkę. Jak się ich pozbyć ? Co stosujecie aby ich nie mieć? (jestem w 7 m-cu) Proszę o rady.
basiar
2006-03-13
17:10:53
Email
Joasiu, jesli juz ci sie pojawily, to sie ich niestety nie pozbedziesz.Ja od poczatku ciazy stosowalam kremy przeciwko rozstepom.Niestety nic mi to nie pomoglo.Te okropne fioletowe kreski mam na calym brzuchu.Teraz tylko czekam az rozjasnia sie i nie beda tak widoczne.Ale wiem ze to juz pamiatka na cale zycie.
Joaśka
2006-03-13
17:18:15
Email
Dzięki Basiar. Jestem nimi przerażona , nigdy nie miałam rozstępów mimo, że należę do osób tzw "puszystych". Jakie kremy polecacie aby nowe się nie pojawiły ???
mamusia :))
2006-03-13
18:42:55
Email
smutna prawda nie pozbedziesz sie ich, co fakt to fakt sa obrzydliwe, trzeba chyba uwazac ze zbyt szybkim przyrostem wagi ale moze sie myle, mi po pierwszej ciazy zostały paskudy prawie dookoła(30 kg), w sumie sie juz przyzwyczaiłam ale co by nie mowic bluzeczki z odkrytym brzuszkiem juz chyba nigdy nie załoze:((,teraz jestem poraz drugi w ciazy i w 7 miesiacy przytyłam 7 kg, strasznie uwazam na jadłospis i prawie ciagle jestem na podworku widze ze brzuch jest mniejszy niz za 1 razem, ale to niestety juz nic nie zmieni i tak paskudy z pierwszej zostana na całe zycie , taki tatuaz macierzynski heheh, pozdrawiam uwazaj na wage;)
ilona81
2006-03-13
20:00:30
Email
Hej..ja jestem w końcówce 8 m-ca i tez pare dni temu zauważyłam fioletowe paseczki, ale to raczej nie wygląda na rozstępy, raczej na popękane żyłki pod skóra i to w miejscu hmm.. z prawej strony brzuszka, na wysokości pępka miałąm kiedyś (10 lat temu) usuwane znamię, i została po nim 5-6cm blizna..i własnie wokół tej blizny pojawiły się te paseczki :( po ciąży bede musiała coś z tym zrobić, ale nie bardoz wiem co..
Basia 26
2006-03-14
06:37:32
Email
cześć, ja w ciąży dorobiłam się trzech rozstęp ików na pupie. piszę, że to rozstępiki, bo mają po centymetrze długości:) w ciąży smarowałam się Fissanem, obżydlistwo, ale chyba zadziałało- rozstępów brak:) a na te, co sie pojawiły w 9 miesiącu to tak: po kąpieli wcierałam tam Lioton 1000 a jak się wchłonął to Fissan. i teraz robię to samo
dota
2006-03-14
10:53:18
Email
Z tego co słyszałam na rozstępy nie ma rady. oczywiście warto się samrować jakimiś kremami i to im bliżej porodu to częściej (kilka razy na dzień), ale jak ktoś ma predyspozycje do rozstępów (np. dziedzicznie) to prawdopodobnie i tak się pojawią. Mojej kumpeli kilka dni przed porodem wyskoczyły i to takie straszne. można się wsciec. już była zadowolona ze wszystko bedzie oki a tu masz. ciekawa jestem jak to bedzie u mnie. az się boję. teraz jest koncówka 7 miesiaca i na razie spoko ...ale skóra brzucha strasznie taka się wydaje za mała, a jeszcze jak ten czorcik szaleje hehe :( pozdrawiam :D
Joaśka
2006-03-14
15:35:59
Email
Dziękuję za wypowiedzi. Ja wcieram oliwkę i kupię sobie ten krem Fissan bo czytałam na jego temat wiele pozytywnych opinii (tylko podobno źle się wchłania ale co tam byle więcej rozstępów nie było :) ) Pozdrawiam i prosze o dalsze wypowiedzi :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum