szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Gorączka w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Mamusia100
2006-03-09
Email
Drogie Mamusie. Jak zbijać temperaturę / stan podgorączkowy we wczesnej ciąży (6tydzień) bez lekarstw? Wiem, że we wczesnym etapie do 10tc. wysoka temperatura może być niebezpieczna dla Dzidziaczka.. Pomóżcie proszę
Goga66
2006-03-10
08:47:10
Email
Możesz brać apap i leki z paracetamolem. Natomiast nic z salicylanami typu polopiryna. Nie wiem, czy warto prróbować w domowynmi metodami, chyba, że gorączka jest niska. Radziłabym jednak, tak czy owak pójść do lekarza, nie ryzykować. Lekarze też znają domowe sposoby. No bo czy herbata z sokiem malinowym jest dobra w ciąży? Niektóre zioła mogą być wręcz toksyczne. Czy wypacanie nie podnosi niebezpiecznie temperatury ciała, chociaż w rezultacie leczy i obniża gorączkę?
pinkie
2006-03-10
10:15:34
Email
Tak jak Goga pisze. Mnie lekarz zalecił w takim przypadku paracetamol. Czytałam też, ze można ochłodzić sie pod prysznicem, lub w wannie, ale gdy poczuje się dreszcze, natychmiast zaniechać. Niebezpieczna dla płodu jest temperatura powyżej 38 stopni.
Inka
2006-03-10
12:11:36
Email
Ja praktycznie cala cize mialam 37. Powiedziano mi ze tak czesto bywa w ciazy bo to jest zwiazane cos z hormonami...
mamusia100
2006-03-10
12:59:55
Email
Dziękuję. Gorączka po nocy przeszła sama. Może była wywołana silnym bólem głowy..? Biorę duphaston, jako skutek uboczny są bóle głowy. Tyle, że przed ciążą praktycznie nie wiedziałam co to ból głowy.. Jeśli się to powtórzy to wybiorę się do lekarza.
Goga66
2006-03-10
15:47:53
Email
Mamusiu - w ciąży podobno bóle głowy to norma, chociaż mnie głowa nie bolała, nawet kiedy brałam Duphaston

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum