szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wit. A w kosmetykach


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ika
2006-03-09
Email
Może któras z WAs wyjaśni mi jak to jest z tą wit. A w kosmetykach. Gdzies wyczytałam, że w ciąży nie nalezy takowych używać ( żadnych kremów przeciwzmarszczkowych), więc gdy ostatnio zobaczyłam na moich balsamach, których używałam również przed ciążą, ze zawierają wit. A , przestarszyłam sie i je odstawiłam. Ale w kremie na rozstępy przeznaczonym dla ciężarnych Fissan i Ziajka ( zobaczyłam to wczoraj) również jest wit. A i jest to zaznaczone zaraz przy nazwie produktu. Z tego mi wynika, że pozostałe "moje" balsamy mogę używać.Wydedukowałam sobie, że może nie chodzi o kosmetyki, lecz jakieś tabletki z wit. A. Sama już nie wiem.
Michalina
2006-03-09
11:04:27
Email
Z tego co wiem, nie powinno się łykać żadnych preparatów wzbogaconych witaminą A. Używając balsamu czy maści znikoma ilość witaminy jest wchłaniana przez skórę i dlatgeo nieszkodliwa dla dziecka. To tak na zdrowy rozum.
pinkie
2006-03-09
13:18:40
Email
Z tego co się dowiedziałam, to Retinol-postać witaminy A w kosmetykach jest niewskazany w ciąży.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum