szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - kwasior foliowy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
basiulek
2006-03-08
Email
Brzuchatki kochane! czy ten kwas foliowy to jakies wynalezione cudo, dzięki któremu nasz edzieciątka mają się prawidłowo rozwijać w naszych brzuszkach??? ja nie planowalam ciąży, ale i tak się ucieszyliśmy tym faktem. przez ładnych pare lat brałam środki antykoncepcyjne na wyregulowanie (miałam niedobór jakiegoś hormonu w III fazie cyklu), w ciąże zaszłam w po drugiej miesiączce po odstawieniu pigułek na przerwe, a dowiedziałam się że jestem w ciązy na początku 3-go miesiąca. prze ten cały czas nie brałam w ogóle kwasu foliowego, a podobno ważne jest branie w pierwszych miesiącach a nawet przed. a jak się maja do tego jeszcze pigułki? podpowiedzcie. pozdrawiam wszystkie!!
Aneta
2006-03-08
12:21:58
Email
Hej. Co do kwasu foliowego to jest zalecany, ale nie wymagany.Dzięki niemu masz większe szanse na prawidłowo rozwijającą się ciążę. Podobno zapobiega powstawaniu zajęczej wargi, rozszczepu podniebienia i rozszczepu kręgosłupa, które to kształtują się w pierszym okresie ciąży. Taki jest mój stan wiedzy na ten temat.
Basia 26
2006-03-08
12:22:49
Email
cześć basia :) ja też bralam środki antykoncep. zaszłam po pięciu miesiącach od odstawienia. kwas foliowy brałam na dwa miesiące przed zajściem. branie tabletek nie wpłynęło nijak na moją małą miesięczną kruszynkę:) co do kwasu foliowego, to jest on bardzo istotny przy kształtowaniu się cewki nerwowej u dziecka już w pierwszych dziesięciu tyg ciąży. no cóż, jeśli nie brałas to tez nie ma co sobie szarpać włosów z głowy. pomyśl o tym, ze nasze mamy też takich wynalazków nie zazywały, a przeciez mają fajne dzieci, no nie?? ;)
basiulek
2006-03-08
12:27:10
Email
hmmmm.... gdybym wiedziała że "zajdę" to bym brała :)to prawda że kwas foliowy zalecany jest od niedawna a nasze mamy go raczej nie stosowały i to mnie troszke pociesza, bo przecież fajne jest to nasze pokolenie:) (jestem z rocznika '80)
Basia 26
2006-03-08
16:18:23
Email
Basiu, rocznik 80 jest najlepszy!!!!!! hahaha, a już Basie z tego roczika to sama słodycz :>

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum