szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Czy to normalne?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Gosiak28
2006-03-06
Email
Hej!Jestem kompletnie nowa na forum i nie jestem jeszcze mama, ale planuje w najblizszym czasie:).Stad moje watpliwosci.Mieszkam w Holandii, a ciaze tu traktuje sie jako stan kompletnie naturalny.Czasem wydaje mi sie ze za bardzo naturalny.Ostatnio bylam u mojego lekarza domowego.Chcialam dowiedziec sie jakie badania musze zrobic, na co sie zaszczepic zanim zaczne starania o dzidziusia. Oto co uslyszalam: cytologia nie jest potrzebna (w Holandii kobiety robia ja co 5 lat po ukonczeniu 30 roku zycia!!!),badania krwi i testy na toksoplazmoze rowniez nie, to samo dotyczy rozyczki, USG narzadow rodnych rowniez zbedne.Jedyne co mam robic to brac kwas foliowy.Czy to normalne?!Uwazam,ze nie dlatego w polowie marca jade do Polski porobic wszystkie badania. Wiem,ze macie wiecej doswiadczenia,wiec prosze o rade o co powinnam pytac ginekologa,jakie badania robic.Dodam, ze tu trudno mi nawet dostac sie do gina.Potrzebne skierowanie od lekarza domowego, a ten jesli nic powaznego nie dolega tez nie jest skory by to skierowanie dac.Moze to brzmi dziwnie,ale ja tesknie za polska sluzba zdrowia.
Goga66
2006-03-06
23:13:24
Email
Fakt, że dość "naturalistycznie" podchodzą w Holandii do kwestii ciąży - masz rację, zrób w Polsce potrzebne badania, bo od dawna już nie żyjemy tak "naturalistycznie" wśród czystego powietrza i bezstresowo. Czasy się zmieniły, nasze organizmy też. Trzymaj się cieplutko. Życzę przyjemnej ciąży i dużo radości z oczekiwania na dzidziusia
Kasia :)
2006-03-07
08:04:45
Email
Hej Gosiak,naprawde dosyc dziwna sytuacja...ale slyszalam ze za granica tak bywa,uwazaja ze nie nalezy ingerowac w nature ciazy,ale chyba to troche przesadzone i niedostosowane do czasow:) Masz racje,przyjedz,znajdz dobrego ginekologa(napisz z jakiego jestes miasta,moze dziewczyny Ci kogos doradza)i porob wszystkie badania.Po pierwsze opowiedz mu o swoim cyklu,czy masz jakies problemyczy chorowalas na ospe,rozyczke i na co tam jeszcze :)potem cytologia,usg i moze na wszelki wypadek badania hormonalne,bo nie wiadomo ile bedziecie sie starac a tak przynajmniej bedziesz wiedziala ze pod tym wzgledem jest ok,jak nie da Ci leki,ktore wszystko ureguluja....Zrob tez podstawowe bad.-mocz,morfologie z rozmazem,ob,i radzilabym dla swietego spokoju toxoplazmoze-ja z nia mialam troche problemow :(.Nie przychodzi mi juz chyba nic do glowy,moze dziewczyny cos jeszcze dopisza.....Daj znac po wizycie i zyczymy powodzenia :)
Magdalenka
2006-03-07
14:28:23
Email
tak, bardzo natruralistycznie. w stanach, na przyklad, nie mozna liczyc na przepuszczenie w kolejce w urzedzie. w 8 miesiacu robilam prawo jazdy, stalam w kilku kolejnkach przez ok. 5 godzin. kiedy poszlam do baby poprosic ja zeby mnie przepuscila bez czekania, bo nawet usciac nie ma gdzie, to mi powiedziala: "wiesz co, mozesz isc do domu i wrocic jak sie bedziesz czula dobrze. ciaza to nie choroba, musisz stac w kolejce jak wszyscy inni". i co wy na to?
Magdalenka
2006-03-07
15:09:25
Email
odnosnie badan - ja robilam morfologie, toxoplazmoze i rozyczke. moja kolezanka natomiast (lakarka) powiedziala ze wszystkie badania sa niepotrzebne. tylko lykac kwas foliowy. takla przesadna dbalosc czasem wywoluje odwrotny efekt. powiedziala tez, ze najlepsze sa dzieci nieplanowane, zawsze zdrowe, bez komplikacji, z dyskoteki zawsze wychodza najlepsze, nigdy zadne krzywe sie nie urodzi ;-) ale ja i tak zrobilam badania, dla swietego spokoju.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum