szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - jak często powinnam czuć ruchy dzziecka??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Lidka23
2006-02-28
Email
cześć dziewczynki:) Jestem w 20 tc i właśnie niedawno poczułam ruchy dziątka:)i teraz zastanawiam się jak czesto powinnam czuć ruchy??? Codziennie czy może być kilkudniwoa przerwa???
Migotka
2006-02-28
12:30:30
Email
Jak byłam w ciąży z Alusiem,to bardzo wcześnie,poczułam ruchy dzidziusia.Moja ginekolog powiedziała,że nie ma powodu do niepokoju,bo dzieciaczki czasami zaczynają się szybko ruszać.Zaznaczyła mi jednak,bym zwracała uwagę by te rychy były codziennie odczuwalne i powinnam czuc min.10 poruszeń.Nic innego nie umiem Ci doradzić,ale może jakaś inna mama bardziej się oriętuje w temacie.Pozdrawiam.
aniasz
2006-02-28
12:49:28
Email
ja w pierwszej ciąży poczułam ruchy ok 20 tygodnia po czym nastąpiła kilkutygodniowa przerwa, także to chyba normalne :-)
dota
2006-02-28
12:53:20
Email
Hej Lidka!!! Nic się nie martw!!! Ja poczułam dzidzię już w 17 tyg. mimo że to moja pierwsza ciąża i też bywały sytuacje że przez ok 3 dni (nigdy dłużej) dzidzia wogóle się nie ruszała i napędziła wielkiego stracha mamusi. ale jak się okazuje po prostu miała swoje kilka złych dni i nie miała ochoty się ruszać. teraz jestem w 28 tyg. i maluszek prawie bez przerwy się kręci a niektóre kopniaki są naprawde bardzo silne. ale bardzo mnie to cieszy. ale zawsze jak Cię coś niepokoi lepiej iść do lekarza i się upewnić że nic złego się nie dzieje. pozdrawiam dota :D
Lidka23
2006-02-28
12:55:54
Email
Do Migotki:) Kurcze zasmuciłaś mnie. ale nic to jutro ide do gin i zapytam co i jak??? mam nadzieję ze wszystko bedzie dobrze?!!!! Ale wiesz to nie sjet tak całkiem ze nie czuję ruchów czasem rano czasem wieczorkiem a nawet w nocy ale są one strasznie delikatnei w sumie tylko wtedy gdy leżę na plecach są one najbardziej wyczówalne
dota
2006-02-28
13:09:07
Email
No więc właśnie Lidko. moim zdaniem jest wszystko oki i nic się nie smuć, bo jak ty się smucisz to dzidzia też. dzidzia jest normalnym małym człowieczkiem, który też ma swoje dobre i złe dni. teraz pewnie sobie trochę leniuchuje, ale jeszcze da Ci popalić :) a do lekarza na uspokojenie nerwów możesz iść. tylko więcej uśmiechu na twarzy i mniej stesów :D
Migotka
2006-02-28
13:17:47
Email
Lidziu kochana nie chciałam bys się przez mnie martwiła.Kurczę ja to zawsze coś nietak napisze...Nie denerwuj sie broń Boże!!!Sama piszesz,że czujesz ruchy,delikatnie ,ale je wyczuwasz-to najważniejsze.A to,ze w pozycji leżącej lepiej je odczuwasz,to widocznie skutek położenia dzidziusia.Ja od lekaża otrzymałam kartę ruchów dziecka(podobna do karty ciąży)tam łatwo mozna zaznaczyc ilość ruchów na dzień.Jeżeli nie masz tej karty to poproś lekarza,powinien Ci ją dać.Radziłabym bys nie kładła się za czesto w pozyji " na wznak"bo jest ona nie wskazana kobietom w ciąży.Przepraszam,że Cie zaniepokoiłam,nie było to moim zamiarem.Pozdrawiam cieplutko,napisz co poradził Ci ginekolog.
emcia
2006-03-01
15:51:21
Email
Ja poczułam ruchy dzidzi w 16 tc i były one dość mocne i wyczuwalne. Teraz jestem w 29 i jest to raczej wiercenie, czasami jakieś szturchnięcie. Pytałam lekarki czy mam liczyć ruchy dziecka, a ona na to że nie, no chyba że się nie czuje tych ruchów to wtedy. A oto co znalazłam na onecie, polecam wszystkim mamą tę stronkę.http://niemowle.onet.pl/1095942,8,1,1120,7551,wszystko.html Odliczanie do 10. Mniej więcej w połowie trzeciego trymestru wielu lekarzy zaleca pacjentkom monitorowanie ruchów dziecka. Polega to na tym, że każdego dnia, mniej więcej o tej samej porze (jeśli to możliwe, wtedy, gdy dziecko jest najbardziej aktywne) mama kładzie się i sprawdza czas, jaki mija zanim poczuje 10 ruchów dziecka – kopnięć, obrotów czy innego rodzajów poruszeń. Najlepiej, jeśli czas ten nie przekracza jednej godziny. Często zabiera to nie więcej niż kilka minut, w zależności od pory dnia. Jeśli po upływie godziny nie poczujesz żadnego ruchu, zjedz lekki posiłek, połóż się i spróbuj jeszcze raz. Jeśli nadal nic nie czujesz, skontaktuj się z lekarzem.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum