szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Mam za mało wód płodowych


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Becia_
2006-02-14
Email
Dziewczyny mam pytanie. Jestem w 25 tyg. Wczoraj byłam na USG no i wszystko jest dobrze z moim maleństwem, ale okazało się, że mam za mało wód płodowych. Lekarz powiedział, że na razie nie mam się tym martwić mam przyjść za 2 tygodnie wtedy zobaczymy. No i jak tu się nie martwić za mało wód płodowych to brzmi troszkę groźnie. Dziewczynie czy słyszałyście o czymś takim? Czy jest na to jakaś rada?
Inka
2006-02-14
12:58:39
Email
becia nie mam pojecia czy to sie samo unormuje czy nie. Ale jak lezalam w szpitalu to byly tam dziewczyny ktorym wczesniej (one juz rodzily albo urodzily) uzupelniano wody plodowe. jednej uzupelnili i jak z nia rozmawialam to byla juz w 40 tyg.
Karolcia
2006-02-14
13:08:52
Email
Witam(((:Co do małej odiętości wód płodowych to zazwyczaj w łonie znajduje się wystarczająca ilość samodtwarzających się wód płodowych. Natomiast można utrzymać prwidłowy pozimo wód płodowych, w przypadku gdyby zmniejszyła się ich obiętość w czasie porodu. Wody płodowe uzupełnia się za pomocą roztworu soli fizjologicznej, wpompowywana jest bezpośrednio do worka owodniowego poprzez cewnik założony do macicy. Zabieg ten nazywany jest właśnie Amnioinfuzją poprawiający stam macicy, może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo konieczności przeprowadzenia cięcia cesarskiego!!Acha bym zapomniała równiez ten zabieg jest przeprowadzany gdy wody płodowe sa średnio lub bardzo intensywnie zabarwione smółką. Tylko tyle wiem na ten temat((; GORĄCO POZDRAWIAM
Goga66
2006-02-14
17:03:19
Email
" Gdy jest za mało wód płodowych, dziecko rozwija się jak w miniaturowej klatce. Nie może się ruszać, dochodzi do zniekształcenia kości i niewydolności krążenia. - Dziś mamy na to radę, dodajemy roztwór soli fizjologicznej - mówi prof. Szaflik. - Płód może się spokojnie rozwijać." - to fragment artykułu o problemach w ciąży, operacjach w łonie matki itp. Więc raczej nie masz co się martwić :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum