szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - do jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
nuka
2005-02-14
Email
Umiemy rozpoznawać poszczególne dni mojego cyklu, mamy wszystko zawsze jak na dłoni ale i tak nie wychodzi. Wiem kiedy mam płodne a kiedy niepłodne dni. Rysuje sobie wykresy. Staramy się intensywnie w te płodne a zwłaszcza w dzień szczytu, ale...
do jagody raz jeszcze
2005-02-14
16:05:32
Email
te wszystkie badania już przechodziłam, wszystkie choroby zakaźne przechodział, biorę witaminy i folik
Jagoda
2005-02-14
17:03:00
Email
Myślę, że się uda! Bardzo dbajcie o Waszą miłość i wszystko będzie dobrze. Jeśli nie uda Ci się zajść w ciążę w ciągu następnych 6 miesięcy, Twój ginekolog powinien skierować Was do poradni specjalistycznej. Na razie powinniście zadbać także o swoje zdrowie od strony internistycznej - np. poleczyć nadciśnienie tętnicze, wyleczyć zęby i tak dalej. Prowadźcie ruchliwy tryb życia - panowie kierowcy i ci, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, mogą mieć problemy z płodnością. Czasem problemem jest nadwaga. Przyczyn trudności zajścia w ciążę może być dużo, łącznie z psychiczną blokadą - czasem pomaga oderwanie się od codziennych trosk, zmiana klimatu, wspólny wyjazd. Dobrze jest współżyć w 2-3-4 dniowych odstępach (ale to pewnie wiesz). Możesz też poradzić się innego ginekologa - może on wpadnie na pomysł, dlaczego nie możesz zajść w ciążę. Kolejnym etapem byłoby poszukanie przyczyn poronienia. Przy współżyciu w okresie płodnym tylko 25% par zachodzi w ciążę od razu. Nie martw się tak bardzo! Będzie dobrze.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum