szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - WYCIAG Z KORY DEBU PO PORODZIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-02-09
Email
czesc dziewczyny! chcialam tylko powiedziec ze z domowych sposobow pomagajacych na gojenie rany krocza bardzo dobra jest kora debu (do kupienia w aptece). osobiscie tego nie stosowalam, bo mialam cesarke, ale wszystkie kobiety w mojej rodzinie (mama + 6 siostr) stosowaly to do nasiadowek po porodzie. naprawde pomaga w szybszym gojeniu, rana po nacieciu albo peknieciu sie blyskawicznie zabliznia. pozdrawiam i zycze powodzenia przy porodzie i zdrowiutkich dzieciaczkow! magda
bondyrka
2006-02-09
16:39:13
Email
Dzieki Madzia za informacje,ja jestem w 33 tyg.porod zbliza sie wielkimi krokami i kazda informacja jest cenna. A jaki plyn do higieny intymnej najlepiej stosowac po porodzie,zeby nie szczypalo? Caly czas uzywalam z avonu.
Doti
2006-02-09
23:07:48
Email
Na początku raczej żadnych!!do przemywania naciętego krocza roztwór tantum rosa.
ADA
2006-02-10
10:04:55
Email
Zgadzam się z Doti,że najlepszy do przemywania jest Tantum Rosa.Przemywałam krocze kilka razy dziennie i bardo szybko się zagoiło.
Kasiula30
2006-02-11
11:04:57
Email
Ja stosuje do przemywania Tantum Rosa,działa super i do mycia Nivea Intimo z wyciągiem z rumianku.Nie wiem jak Wy,ale po powrocie do domu przeszłam sobie z podpasek i podkładów bawełnianych na Always z siateczka,krwawienie już niewielkie więc myslałam ,że będzie dobrze,połozna zdjęla szwy,wszystko super...ale dosłownie 24 h i po prostu koszmar...pojawilo sie uczucie swędzenia i pieczenia,tak od środka.Podpachy te nieoddychaja,zmieniło mi się pewnie pH,flora w pochwie też.Rozmowa z położno,potwierdziła moją teorię co do podpasek i podobno inne kobiety,do których jeździ mają ten sam problem.I wiecie co pomogło,też jak ręką odjął... jedna irygacja tantum rosa i podpaski bawełniane Bella,najzwyklejsze w świecie.Poza tym położna poleciła mi Lactacyd płyn ginekologiczny do mycia,on jest leczniczy bo jest jeszcze Lactacyd płyn do higieny intymnej.Ta sama nazwa dwa różne przeznaczenia.Pomagają też pałeczki kwasu mlekowego..kiedyś stosowałam Lactovaginal.jednak po konsultacji z moim Gin'em...iryguję pochwę Tantum Rosa,myję Lactacyd'em i Nivea z rumiankiem.Muszę się dopytać i lekarza i położnej dlaczego nie polecają na czas połogu preparatów z korą dębu??No nic dowiem się to skrobnę,choć fitoterapia w ginekologii i położnictwie jest szeroko stosowana.Tymczasem pozdrawiam wszystkie Forum'owiczki,Mamusie i przyszłe Mamy...Kasiula z 12-dniową córunią.
ala83
2010-08-06
12:06:40
Email
cześć :-) moja siostra też bardzo cierpiała kiedy goiły jej się szwy po porodzie, próbowała wielu rzeczy ale najbardziej zachwyciła się jednym płynem. Nie pamietam nazwy ale zapytam i napisze :-) pozdrawiam
ala83
2010-08-07
18:24:03
Email
to już wiem :-) ten płyn to emulsja cleanic do higieny intymnej. Siostrze pomogło, może i którejś z Was pomoże... pozdrawiam
natula
2011-09-08
11:28:25
Email
Nasiadówki super działają, z kory dębu i z nagietka :) Są też płyny do higieny intymnej z korą dębu nawet. A dziewczyny, miałyście po porodzie problem z infekcjami pęcherza? Ja już mam trochę dość...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum