szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ciąża po antykoncepcji


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
wika
2006-02-09
Email
Witam wszystkich! Planuję drugą ciążę. Moim problemem są nieregularne okresy a tym samym owulacje. od 7 miesięcy z mężem próbowaliśmy ale z marnym skutkiem. Lekarz ginekolog zalecił mi hormonalną antykoncepcją na kilka miesięcy a póżniej odstawienie i w pierwszym miesiącu 100% możliwoćś zajscia w ciążę. Szczerze mówiąc to trochę się obawiam, ponieważ wyczytałam ze w pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek istnieje duże ryzyko ciąży mnogiej. Czy to prawda??? zaznaczę ze mam już jedno dziecko. Bardzo proszę podzielcie się waszą wiedzą! Ważne byłoby dla mnie zdanie Jagody na ten temat. Wszystkich pozdrawiam. Dzięki!
Kajka
2006-02-09
12:27:21
Email
slyszalam ze to jedna z metod zajscia w ciaze, ale pierwszy raz slysze ze moze byc ciaza mnoga... to raczej wynika z genow niz z hormonow...;/ ja zaszlam w ciaze np biorac tabletki antykoncepcyjne i brzuszku mam jednego malutkiego chlopczyka (a nie wiedzialam o ciazy to wspomagalam go tabl. jeszcze ponad 2 miesiace) i wierze ze urodzi sie zdrowiutki... bo na USG wszystko super wyglada:D
Goga66
2006-02-09
12:56:17
Email
Kajka, moja koleżanka też brała środki, jak Ty i dziecko jest zdrowe. Ciąża mnoga pojawia się zazwyczaj po kuracjach z hormonami mającymi zwiększyć płodność a nie po każdym środku antykoncepcyjnym czy innej pigule hormonalnej. Natomiast mnie lekarze mówili, że powinno się pół roku po odstawieniu hormonów dopiero zachodzić w ciążę. Tak jest najbezpieczniej. A jeszcze lepiej poczekać ok. 2 lat jeżeli środki były silne i leczniczo dawane. W każdym razie ja nie zaszłam w ciąże od razu po odstawieniu - organizm sobie poczekał odpowiednią ilość czasu
asiulek
2006-02-09
15:41:46
Email
WIKA JA BRAŁAM DWA MIESIĄCE TABLETKI ODSTAWIŁAM JE I OD RAZU ZASZŁAM W CIĄŻE. ALE MAM JEDNĄ DZIDZIĘ W BRZUSZKU. LEKARZ MI MÓWIŁ ŻE GDY TAK KRÓTKO BIERZE SIE TABLETKI I ODSTAWIA TO JAJNIK JEST TAK SZALONY ŻE KBIETA STAJE SIE STRASZNIE PŁODNA. BO PRZED TYM JAK BRAŁAM TABLETKI KOCHAŁAM SIE Z MĘŻEM NORMALNIE BEZ NICZEGO DO KOŃCA I NIC NAM NIE WYSZŁO, DOPIERO PO TABLETKACH!!!SPRÓBUJ GŁOWA DO GÓRY WEŻ JE NA DWA MIESIĄCE I ODSTAW I WTEDY ZOBACZYSZ BUŻKA JA JUZ JESTEM W 6 MIESIĄCU
Magdalenka
2006-02-09
15:46:26
Email
ja przez kilka lat stosowalam pigulki. po odstawieniu zaraz w pierwszym miesiacu zaszlam w ciaze. urodzilam 1 coreczke. niektorzy lekarze zalecaja odczekac kilka miesiecy ze wzgledu na mozliwosc ciazy mnogiej, inni z kolei mowia ze mozna od razu po odstawieniu probowac zaciazyc. ale mnie sie wydaje, ze przy obecnych pigukach dawka hormonu jest tak mala ze znikomy jest jej wplyw na monogosc ciazy. co innego w przypadku terapii hormonalnej w przypadku bezplodnosci, wtedy chyba latwiej o blizniaki bo dawka hormonu jest wyzsza. nie jestem lekarzem, ale tajkie jest moje osobiste zdanie. zreszta, nie slyszalam wsrod osob ktore znam a ktore braly pigulki, zeby urodzily blizniaki.
wika
2006-02-09
18:01:32
Email
ja obecnie biorę 3 opakowanie. Lekarz sugerował ze najlepiej brać 6 miesięcy, ale ja wolała bym wcześniej. Kiedyś brałam tez tabletki anty.(6 różnych rodzajów), za każdym razem podczas brania 4-5 opakowania miałam problemy zołądkowo-jelitowe. boję się ze teraz teżtak będzie, chociaż narazie jest ok.
Inka
2006-02-09
19:45:13
Email
Wika a lekarz przepisal ci te tabletki tak w ciemno czy robilas rozne badania hormonalne. Ja np. mialam okres tez nieregularnie ale byl i okazalo sie ze mialam za duzo (troszke naszczescie) prolaktyny. I dlatego nie moglam zajsc w ciaze bo poprostu cykle byly ale bez owulacyjne.
wika
2006-02-09
22:41:08
Email
Robiłam badania prolaktyny, wszystko ok, wyniki w normie.
Kasia :)
2006-02-10
09:29:56
Email
Hej dziewczynki.Wika,ja mialam podobnie jak ty,nieregularne okresy,staralismy sie prawie rok,wyniki byly ok i nie wiadomo bylo czemu nic nie wychodzilo(ja teraz sadze ze to byl stres i ze za bardzo chcielismy :)Lekarz przepisal mi hormony na pobudzenie owulacji(uprzedzajac o mozliwosci ciazy mnogiej-pobudzone jajniki moga wytworzyc np 2 pecherzyki owlacyjne)pierwszy miesiac byl jeden ale nic,drugi tak samo,w trzecim zwiekszyl mi dawke i wytworzyly mi sie dwa pecherzyki-jak sie o tym dowiedziala tak sie przestraszylam ze zaczelam gadac mezusiowi ze w tym miesiacu to moze lepiej sie nie starac,poczekac az znowu bedzie jeden i ze lepiej zebym nie zaszla....tak sie wyluzowalam ze okazalo sie ze tego nam bylo trzeba i UDALO SIE!!!!!wlasnie dzis skonczylam 24 tydz :) Co do tabl antykoncepcyjnych z tego co slyszalam istnieje mozliwosc ciazy mnogiej bo po ich odstawieniu uspione jajniki zaczynaja pracowac i moga wytwarzac np po dwa pecherzyki-ale nie musza i nie znaczy to ze dwa zostana zaplodnione...Ja mam jedna dzidzie a mialam dwa pecherzyki :) Tak ze wika nie martw sie,wyluzuj i powodzenia :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum