szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - przezierność


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2006-02-05
Email
Witam, mam pytanko czy któraś z was miała robione badanie na przezierność? Bo byłam w czwartek na USG i kazał mi przyjść 20.02 na badanie na przezierność a wszę dzie gdzie czytam to takie badania robione są w 13-14 tygodniu a ja dzisiaj jestem w 20 i trochę się martwie
słitka
2006-02-06
10:38:29
Email
Hej :) Miałam robioną przezierność karku w 13 tyg i lekarz mi mówił, że robi się to badanie między 10 a 14 tyg ciąży . Dlatego nie rozumiem dlaczego dopiero teraz bądziesz miala to badanie.Pozdrawiam
ilona81
2006-02-06
11:28:11
Email
Hmm... możecie mi wyjaśnic co to w ogóle za badanie?
słitka
2006-02-06
11:38:13
Email
Ilona przezierność karku mierzy lekarz na USG aby z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zespół Downa (oraz nieprawidłowości genetyczne i wady serca), czyli wielkość zbiornika płynu znajdującego się na karku płodu.
Kasia :)
2006-02-06
11:40:33
Email
Przeziernosc karkowa sprawdza sie w celu wyeliminowania ryzyka zespolu Downa u dzidzi-bada sie grubosc faldu karkowego,kosci nosowej do tego czesto sprawdza sie dlugosci kosci,obwod glowki,brzusia-czy wszystko odpowiada normom na dany tydz ciazy.Ja tez mialam robione w 13 tyg ale drugie badanie z pomiarami mialam robione w 21 tyg-wtedy sprawdza sie narzady dzidzi czy sa dobrze rozwiniete i chyba gdzies slyszalam(czy nawet lekarz mi mowil-nie pamietam dokladnie)ze miedzy 20-22 tyg tez mozna sprawdzic ryzyko zespolu Downa,tak ze nie martw sie i powodzenia na badanku :)
ilona81
2006-02-06
13:22:45
Email
Hmm..ja juz chyba za pozno, bo jestem w 30 t.c. ale miałam w 23 robione dokłądne USG, wykluczające pewne wady, i przeszlo pozytywnie..mierzono dzidziusie..(bo u mnie są dwa :P) ale nikt nie nazywał tego przeziernoscia.. hmm..
Kasia :)
2006-02-06
15:01:26
Email
Ilona na poczatek gratulacje-tych dwoch dzidziusiow :) a to pewnie wtedy mialas wszystko mierzone i na podstawie tych danych sprawdza sie czy jest ryzyko....a termin przeziernosc dotyczy tylko grubosci faldu karkowego :)ale nie wiem czy to sie sprawdza tez pozniej niz ok 13 tyg...Buziaki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum