szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ruchy dziecka!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Becia_
2006-02-05
Email
Dziewczyny mam do was pytanie. Jestem w 24tyg. moje maleństwo zaczęło się ruszać ok. 20 tyg. Na początku ruchy były bardzo częste i wyraźne. Od 3 dni zauważyłam, że dzidzia prawie się nie rusza. Wczoraj naliczyłam może dwa wyraźne ruchy. Martwię się nie wiem czy to normalne. USG mam dopiero za 2 tygodnie. Dziewczyny może wiecie jak często w 24tyg. dzidzia powinna się ruszać?
renya
2006-02-05
11:46:01
Email
Becia! Ja bym sobie nie zawracała głowy pytaniem "jak często?". Na pewno znajdziesz "instrukcję", ile ruchów na godzinę itp. "powinno" wykonywać dziecko, ale z drugiej strony - nie każde dzieciątko zachowuje się książkowo. Najważniejsze, że czujesz ruchy. Moja myszka miała dni, kiedy ledwo dała się wyczuć, ale były też takie, że już nie miałam siły, bo ciągle się wierciła - dosłownie "obcy" w brzuchu!!! Życzę Ci spokoju. I niech Ci maluszek w końcu tak dokopie, że będziesz pewna, że wszystko w porządku :)))))) Pozdrawiam serdecznie

renya
2006-02-05
11:48:10
Email
A tak poważnie - jeśli bardzo się tym martwisz to idź wcześniej do lekarza. Nawet niekoniecznie na usg - niech Cie chociaż "obejrzy" Twój lekarz. Pozdrawiam
dota
2006-02-05
11:56:09
Email
Hej Beciu!!! Może trochę Cię to pocieszy ...jestem też w 24tyg i kilka dni temu dzidzia przez 2 dni prawie wogóle sie nie ruszała a 3 dnia dopiero po kolacji zaczęła się wiercić. Przeczytałam w książce że dzidzia tak jak człowiek może mieć swoje lepsze i gorsze dni, a przede wszystkim nie należy się niczym sugerować ...gdyż największa aktywność płodu rzeczywiście przypada między 24 a 28 tygodniem ...ale każdy dzidziuś ma jakiś swój rytm. jeden może być bardziej ruchliwy inny mniej. Ehhh wiem to tylko to co napisane było w książce ...ja też bardzo sie denerwowałam że dzidzia tak sie uspokoiła. na szczęśćie już wszystko oki znowu wariuje sobie bez opamiętania. Myślę że jeżeli w najbliższym czasie nie zacznie się ruszać powinnaś dla własnego spokoju pójsć do lekarza. Uśmiechnięta i spokojna mamusia to zdrowy i rozrabiający dzidziuś :D pozdrawiam i życzę mnóstwa kopniaczków i mniej smutnych dni :D

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum