szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - samoopalacz w ciąży?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ika
2006-02-03
Email
Mam pytanie dot. używania samoopalacza - jestem dość bledziutka i z samoopalaczem czułabym się zdecydowanie lepiej ( ukryła wyskakujące wciąż krostki), ale teraz nie wiem czy mogę go używać. Czy wiecie coś na ten temat?
Goga66
2006-02-03
21:00:57
Email
najlepiej w ciąży jak najmniej chemii. Samoopalacz kładzie się na dużą powierzchnię ciała - myślę, że lepiej nie
ilona81
2006-02-04
11:20:42
Email
Wiesz, ja uzywałam samoopalacza, i nie zauwazyłam zadnych skutków ubocznych..uzywałam do 5 m-ca ciaży... i serio, wyglądałam ładniej i też lepiej sie czułam ;) zreszta, samoopalacz to najbezpieczniejsze opalanie ;)
Goga66
2006-02-04
12:21:05
Email
no wiesz Ilona - lekarze odradzają nawet bardziej agresywne kremy do twarzy. Skutki uboczne czasem wychodzą po latach. Ja bym nie ryzykowała karmienia chemią dziecka. Ale jak kto lubi. Może w aptece jakiś bezpieczny doradziłaby farmaceutka.
pinkie
2006-02-04
13:37:38
Email
Zgadzam się z Gogą. Pamiętajmy, ze każda z nas jest inna, nie zawsze to, co jest bezpieczne dla jednej będzie równie dobre dla drugiej. Każda kobieta ma inną wrażliwość na leki, kosmetyki, diety itp. Podobnie jak ktos pisze: ja paliłam papierosy w ciąży, rozjaśniałam włosy i mojemu dziecku nic nie jest. No cóż, to wielkie szczęście i gratulacje, ale wiadomo z wyników różnych badań, ze palenie w ciąży szkodzi dziecku. Może zapytaj lekarza, czy to bezpiecznie używać samoopalacza. W większości samoopalaczy jest B-karoten, a to chyba witamina A. Dokładnie się nie znam, ale czytałam, ze należy jej unikać w kosmetykach.
pinkie
2006-02-04
17:40:50
Email
Trochę bezmyślnie napisałam o tym B-karotenie. To jest prowitamina A i chyba nie jest szkodliwa, skoro występuje w owocach i warzywach, których powinno sie spożywać jak najwiecej.
ika
2006-02-05
10:41:03
Email
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - chyba rzeczywiście zanim zacznę używać tego cuda zapytam lekarza co o tym sądzi.
ilona81
2006-02-06
14:01:40
Email
Witamina A to inaczej retinol.. uwazajcie by nie było ich w kosmetykach, ponieważ pod tą postacia jest niebezpieczna dla płodu..nie jest zabroniona, ale lekarze radzą przestrzegac.. ale tak to jest jednej zaszkodzi innej nie.. moja koleżanka, cała ciaze wylegiwała sie na słońcu wyglądała jak murzynek..:P urodziła zdrowiuśkiego 10 pkt malucha.. a na jej ciele nie pojawiła sie zni jedna plamka, przed którymi tak nas ostrzegaja ;) Ale jak to lekarze..zapobiegwaczo odradzają.. mogłbyś być tą jedna na 100 której cos by sie stało, a on bedzie za to odpowiadał..no bedac w jego sytuacji tez bym sie zabezpieczyła mówiąc nie.. A jesli chodzi o włosy, to akurat dwóch fryzjerów i lekarz nie mieli nic przeciwko temu..wręcz przeciwnie, zachęcał mnie lekarz do makijazu i fryzjera..by w tym czasie szczególnie zadbać o swoje piękno ;)oczywiście w zależnosci od rodzaju kosmetyku, jakim wykonywany jest zabieg..zawsze uprzedzaj fryzjera , że jesteś w ciazy, uzyje nieagresywnych środków.. i napewno nie kupuj nic na własna reke.. ;)
Dagmara
2006-02-06
21:17:48
Email
ja uzywałam przez całą ciąże-tym bardziej że ostatnie miesiące wypadły w lato( urodziłam we wrześniu) i jest OK. Składniki samoopalacza nie wnikaja przez skóre do krwi a więc nie szkodzą dziecku...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum