szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Krew z nosa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anka23
2006-02-03
Email
Dziewczyny jestem w 31 tyg.ciazy i pytam was czy to normalne,ze praktycznie codziennie leci mi krew z nosa??? Przed ciaza nigdy mi sie to nie zdarzalo,mowilam to mojemu lekarzowi i zapisal mi rutinoscorbin 3x1tabl.z tydzien byl spokoj i znow sie powtarza,teraz ide do niego na wizyte dopiero za 3 tyg. Mam do niego wczesniej zadzwonic i powiedziec o tym czy to normalne??? Dziasla tez mi okropnie krwawia... Poradzcie cos
Goga66
2006-02-03
11:10:06
Email
mnie też w ciąży pierwszy raz w życiu poleciała krew z nosa. Miałam tak codziennie. Sprzyja temu dodatkowo niestety zima i suche powietrze. Myślałam, że to minie po porodzie i faktycznie minęło do kolejnej zimy. Teraz karmię piersią i znowu zaczęła mi lecieć zimą krew z nosa :( Co prawda niecodziennie ale zdarza się. Nie zaszkodziło to dziecku - nie martw się - tyle, że jak dużo leci to możesz mieć niedokrwistość.
Basia 26
2006-02-03
11:12:54
Email
aniu wiesz lepiej do niego zadzwoń. może ciąży to nie zagraża, ale na pewno nawet u osoby nieciężarnej takie codzienne krwawienia nie są normalne. niepotrzebnie tez możesz wpędzić się tym w anemie-tracisz krwinki przez co spada hemoglobina. a przeciez teraz szczególnie trzeba dbać o jakość krwii, bo poród jest wystarczająco krwawym zabiegiem i wpedza organizm w niezłe pozbycie się krwii... więc lepiej zadzwoń do lekarza. może idz też skonsultuj to z internistą. dowiesz sie co on o tym myśli, a przeciez niekoniecznie musisz przyjąć leki, które ci przepisze. dobrze poznac zdanie kilku osób na jakiś temat.
karol_ina
2006-02-03
13:32:44
Email
hmmm...napisze cos zupelnie przeciwnego do poprzedniczki. w ciazy ciagły nieżyt nosa polaczony z niewielkimi krwawieniami oraz "czerwona szczoteczka do zębów" są niestety normalnym objawem. oczywiscie jesli nie nosi to znamiom krwotoku (patrz: W oczekiwaniu na dziecko + opinia mojej ginekolog)
Basia 26
2006-02-03
14:19:55
Email
ja "leci mi krew z nosa" zrozumiałam raczej jako mniejszy czy większy krwotok, a nie katar z odrobiną krwii. wiadomo, że wszystkie naczynia sa teraz maksymalnie ukrwione. kobieta w ciązy ma około 40 więcej krwii w sobie niż przed ciążą. naczynia się rozszerzają i zdarza się, że pękają (choćby podczas mycia zębów). stąd też w czasie ciązy czestsze sa żylaki, pękające naczynka itd. i tak samo jak smaruje się nogi czymś tam, żeby te żylaki złagodzic, tak samo uwazam, że nalezy starać się zapobiegać tym krwawieniom, jeśli sa one większe niż mała plamka na chusteczce podczas smarkania...
JOLA-JOLKA
2006-02-03
21:03:11
Email
Mi też leciała krew z nosa.Mój gin.powiedział, że to normalne dla ciężarnych.I kazał się nie przejmować.Leciał mi chyba z pół roku.Teraz już prawie nie.Może masz za małao witaminy "C".
Anka23
2006-02-03
21:45:55
Email
Dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi,ciesze sie,ze probujemy sobie nawzajem pomagac i rozwiazywac klopoty,to bardzo potrzebne!!! Pozdrawiam was wszystkie goraco!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum