szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - jak wczesnie zaczac kupowac ciuszki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mami
2006-01-26
Email
Dziewczeta pomozcie?? Tak sie ciesze ze jestem w ciozy ze juz jestem nawet gotowa isc na zakupy nie mowie ze wykupowac zaras wszystko ale jakis drobiazg ale moja kolezanka mowi mi ze nie wolno kupowac dla babysia w pierwszych 3 miesiocach ciozy... czy ktoras z was cos kupila w pierwszych 3 miesiocach??
Basia 26
2006-01-26
16:36:57
Email
w takie gadanie, że nic nie wolno kupować, łóżeczka nie wolno składać, ba nawet ze sklepu przywozić przed urodzeniem itd to mnie po prostu rozwala. to niby co ma zrobic kobieta, która urodzi i nic nie ma?? polegac na rodzinie?? tak się nie da, wszystko trzeba poprać, poprasować, przewietrzyć. do tego kosmetyki itd. jak ktoś wierzy w zapeszanie, to niech również nie kupuje spodni ciążowych, bo a nóż... bez przesady, żeby w trzecim miesiącu się już zaopatrzyć w pełny ekwipunek, ale jeśli masz ochotę kupić skarpetki i to ci poprawi humor, to je po prostu kup. ja pierwsze większe zakupy zrobiłam pod koniec piątego miesiaca. to były ubranka. łatwiej też z domowego budżetu co miesiąc wygospodarowac jakieś pieniążki na kolejne zakupy. ja co miesiąc już wiedziała co kupię. po ciuszkach był rożek i kocyk-becik, potem pieluszki, komoda, kosmetyki, łóżeczko, pościel. oczywiście w międzyczasie uzupełniałam ubranka. lepiej wszystko sobie przygotować jak masz na to ochotę, czas i siły. po co na sam koniec ciąży się mordować ze wszystkim. ja jestem już na końcówce i cieszę się, że mam już wszystko przygotowane. po prostu mogę teraz odpocząć:)
mami
2006-01-26
16:48:16
Email
No wlasnie wiesz ja nie wieze w tam ruzne zabombony jak to kiedys sie mowilo za czasow naszych babc, ze nie wolno nic a co ja mam czakac do 9 miesioca jak juz nie bede mogla chodzic to wtedy sie wybiore na sklepy wow i ciekawe kto mi je przytarga na 4 pietro, teras mam ochote i sile, czas na to wiec juz sie rozglodam ale jeszcze nic nie kupilam ale w niedziele ide na 2 latka i musze cos kupic w sobote wiec tak sobie juz myslalam ze jak bede w sklepie to pewnie sie nie bede mogla oprzec aby cos nie kupic bo to wszystko takie sliczne... dziekuje ... za dobre slowo
Kornela
2006-01-26
18:58:58
Email
Ja pierwsze rzeczy do dzidziusia kupiłam w trzecim miesiącu i podobnie jak Basia co miesiąc coś kupowałam. Ostatnie zakupy zrobiłam pod koniec 7 m-ca i zamówiłam wózek który odebrał mąż dopiero po porodzie. Byłam taka szczęśliwa, że jestem w ciąży a wszystko było takie śłiczne, że nie mogłam sie oprzeć.Łóżeczko poskłądaliśmy 1,5 miesiąca przed terminem bo grodził mi wcześniejszy poród wiec chciałąm mieć wszystko zapięte na ostatni guzik - jedynie pościel założyłam dzień przed wyjazdem do szpitala żeby było świeżutko. Teraz mam zdrową 7 miesieczną córeczke. Nie odbieraj sobie radości kupowania i przygotowywania wszystkiego dla maluszka.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum