szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - polozenie plodu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bondyrka
2006-01-26
Email
Laseczki mam pytanko,jestem w 30 t.c.na ostatniej wizycie u ginekologa stwierdzil,ze dzidzius ulozyl sie poprzecznie czy jest jeszcze jakas szansa,ze sie obroci???
kachna27
2006-01-26
14:15:20
Email
mój dzidziuś pod koniec 29 t.c był ułożony pośladkowo a na kontroli w 33 tyg. już główką w dół. Ucieszyłam się bardzo bo nie chcę mieć cesarki. Ponoć może się obrócić nawet w 36 t.c Powodzonka :)
Aneczka7
2006-01-26
15:33:31
Email
Nie martw się, wszydtko jeszcze jest możliwe. Mój synuś w 36 tyg leżal pośladkowo, co mnie bardzo zmarwilo i wszyscy mówili że nie ma szans że się przewróci, bo jestem drobnej budowy. a w 39 tyg USG pokazalo że maluszek jest już glówką do dolu! i rodziliśmy naturalnie. Powodzenia!!!
Kajka
2006-01-26
15:35:39
Email
a moj caly czas byl poprzecznie a teraz sie obrocil (37tydzien) :) takze nie martw sie :)
andzia_01
2006-01-26
19:02:21
Email
U mnie też maleństwo było ułożone poprzecznie gdzieś tak od 2o tyg. W 36 tyg. zrobiło fikołka /mimo, ze jest duże, a takim bobaskom podobno trudniej się odwrócić/ i ma teraz główkę na dole. Pozdrawiam!
Kornela
2006-01-26
19:03:38
Email
Moja córcia też cały czas była poprzecznie, ok. 36 tyg. wyczułam że sie przekręciła wiec myślałam, że wszystko bedzie ok - no a na USG w 38 tyg. okazało się że dzidziuś się ułożył pionowo ale główką do góry. Niestety już tak została i miałam cesarke. Tak czy inaczej nie przejmuj się, wszystko będzie dobrze, najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy.
bondyrka
2006-01-27
11:44:01
Email
Sama nie wiem co byloby lepsze,jestem straszna bojaczka i tragedi by nie bylo jakbym miala cesarke. Korneliu napisz mi jak to wyglada,lekarz mowi Ci w jaki dzien masz sie stawic w szpitalu do cesarki czy zaczely sie skurcze i pojechalas i czy ta rana po cesarce ladnie ci sie zagoila,dlugo bolalo i czy duza ta blizna! Dzieki
Kornela
2006-01-27
13:19:12
Email
No więc informacja, że dzidzia jest ułożona pośladkowo byłą dla mnie szokiem, ciągle miałąm nadzieję, że maluszek sie przekręci. Tydzień przed terminem poszłam do gina i powiedział mi, że nie ma co ryzykować "akcji" i lepiej zrobić planowaną cesarke - lepiej zrobić to na spokojnie niż gdybym dostała skórczy i na szybko trzeba było robić. To było w czwartek, w piątek pojechałam do szpitala, zrobili mi badanie krwi, ekg, usg, ktg i zbadali i zdecydowali ze ciecie bedzie w sobote o 13.00. W piątek wieczorem dostałam lekkich skórczy (regularnie co 7 min)i tak bylo do soboty, podłączyli mnie do ktg i potwierdził się skórcze. Później zrobili lewatywe, założyli cewnik, podłączyli kroplówki. ok 12.40 wzieli na sale operacyja, dostałam znieczulenie no i zaczelo sie....o 13.15 urodziła sie Marcysia i zawołali mojego męża, po chwili położyli mi małą na piersi i od tego momentu czas szybko mi zleciał. Całość trwałą 40 min. Blizna ma 15 cm, supełki ze szwów odcieli po 5 dniach, wszystko było suche i czyste gdy zdjeli mi plaster. Brzuch mnie bolał, najgorzej było przy wstawaniu i gdy zeszło znieczulenie (ale dostałam środki przeciwbólowe). Nie jest tak strasznie, wszystko da sie przetrzymac :-))) Życzę powodzenia ale myśle że Twoja dzidzia ma dużą szande ułożyć się prawidłowo.
Studentka
2006-01-30
16:53:46
Email
Do Kornelii. ciekawi mnie w ktorym szpitalu rodzilas? pierwszy raz spotykam sie z przypadkiem ze robili lewatywe przed planowanym cieciem cesarskim.
Kornela
2006-01-31
13:46:56
Email
Rodziłam w świętochłowicach, ale wydaje mi się że to normalne że przed operacją brzucha robią lewatywę. Nie jestem znawcą ale tak mi się wydaje.
ilona81
2006-02-01
13:29:49
Email
Hej..tak czytam te wasze opowiastki.. i faktycznie, ja byłam w szpitalu w Knurowie i tam tez przed każdą planowaną, czy nie cesarką robili lewatywę.. jak przed każdą operacja brzucha..jelita muszą być puste.. przecież to nie takie straszne..wiadomo, nieprzyjemne..ale chyba lepsze niż bóle porodowe :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum