szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ospa w trakcie ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
greoo
2006-01-15
Email
Cześć Chciałam zapytać o wasze doświadczenia z ospą ale w trakcie ciąży. Tak sie niestety stało, że nie wiadomo ską w wieku 24 lat złapałam ospę będąc juz w 26 tygodniu ciąży. Byłam u lekarzy m.in ginekologa i dowiedziałam się ze może mieć to wpływ na łożysko i ogólnie na dziecko, ale żadnych konkretów. Była też w szpitalu zakaźnym i tak również zadnych info odnośnie ciąży, no może poza tym ze dobrze,że to nie początek i sam koniec ciąży. to dość małó konkretów jak dla lekko zestresowanej dziewczyny w ciąży. Dodatkow wszedzie gdzie się pojawiłam moja choroba była większym problemem dla LEKARZY niż to że ja mam problem i jestem w ciąży. szukam informacji odnośnie tego "co może być, co powinno mnie nie pokoić, itd" ogólnie czuje sie dość niezle, na szczęście nie miałam zbyt wysokiej gorączki, tylko 1 nocy miałam 38 ale potem minęla i jeśli juz sie pojawiała to max 37,5 i znikała. Dzieciątko codzień sie rusza, czasem więcej czasem mniej ale codziennie. To mnie pociesza, staram sie nie denerwować ale z jakim kolwiek badaniem musze czekać aż zejdzie ze mnie zaraza i wtedy mogę iść do ginekologa. Dziewczyny piszcie, może któraś z Was ma dostęp do lepszych informacji. Jakie mogą być efekty tej choroby dla dziecka w tej fazie ciązy(26-27 tydzień). wiem ze może wystapic pożniej połpasiec, ale nikt nigdzie nie pisze kiedy??czy u mnie czy u dziecka??i co z tym robić? pozdrawiam wszystkie z was i oby jak najmniej problemów z dzidziami.magda
Basia 26
2006-01-16
07:02:42
Email
hm... wiem, że kobiety z półpaściem normalnie się leczy w trakcie ciąży... no lekarz bardzo dobrze ci powiedziała, chorować najlepiej między 4m.c a 7 m.c. w sumie to nie wiem co ci poradzić, ginekolog coś powinien zdziałać. kiedy ja byłam w 4m.c. zachorował mój mąż, ale ja już chorowałam i dopatrywano się u mnie półpaścia. nie dopatrzyli sie, wiec nie wiem jak to się leczy itd, ale na pewno gin powinien jakoś bardziej zareagować. tylko właśnie, jak coś się w ciąży dzieje, to już PROBLEM dla lekarza. najchętniej to prowadziliby ciąże bez komplikacji, ech... nie wiem co ci poradzić, chyba skorzystaj z konsultacji innego lekarza. pozdrawiam, trzymam kciuki za pieguskowatą mamusię i jej dzidzie :)
greoo
2006-01-16
21:22:43
Email
dzieki basiu za odzew. Staram sie byc pozytywnie nastawiona i myslec pozytywnie, w koncu to rozyczka jest taka niebezpieczna a gdzies na necie wyczytalam ze ospa po 20 tyg moze sie objawiac polpascem po porodzie no a jak sama piszesz to sie normalnie leczy. dobrze tez opisalas PROBLEM, wszystko jest dobrze to i lekarze sa tacy madrzy ale gdy tylko cos sie dzieje odrazu zmiana o 180 stopni. Narazie i tak siedze w domu wiec niewiele zdzialam ale pod koniec tygodnia bede starac sie wyrwac do gin zobaczymy co tez za badania mi zleci. Jedno co mnie dodtakowo pociesza to to ze dzidzia sie codziennie rusza no i ze w chorobie nie mialam dlugo, wysokiej goraczki. ogolnie gdyby nie aspekty wizualne to nawet nie czulabym ze jestem chora. no i wciaz meczy mnie pytanie skad ta zaraza przyszla??u ciebie ktos byl chory a u mnie wszyscy juz dawno po ospie i nagle ja. i to teraz. no ale pozytywne myslenie. pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum