szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pierwsze ruchy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
monadame
2005-02-10
Email
kiedy dziewczyny czułyście pierwsze ruchy? ja jestem w 20 tyg. i nic nie czuję?!
Agata
2005-02-10
18:00:21
Email
Ja poczułam pierwsze ruchy pod koniec 20 tygodnia. Napaewno lada dzień poczujesz swoje dzieciątko. U jednych jest to szybciej u innych troszkę później. Wsłuchuj się dokładnie...bo te pierwsze ruchy są bardzo delikatne coś na kształt burczenia w brzuchu czy trzepotania skrzydłami motylka

sylwetka
2005-02-10
18:04:15
Email
O Kochana, mi jak zblizał sie półmetek to schizów dostawałam, że nie czuję ruchów. Drżałam na myśl o tym, że jest może martwe, choć byłam u gina i słuchałam serduszka, jak ładnie biło. I nadal bije :-) Pierwsze ruchy poczyłam w 21 tygodniu a teraz Maleństwo szaleje i zastanawiam się czy nie za dużo........bo może to znaczy,ze mu tam źle albo co. Także sama widzisz jak to jest. A jest i będzie DOBRZE!! Pozdrawiam-y :-)
Agata
2005-02-10
18:07:13
Email
Sylwetka nie martw się...napewno jest mu tam dobrze! Moja Saruśka to tak mnie kopała, że czasmi aż bolało, a najchętniej lubiała kopać jak ja już zasypiałam wieczorem. Co się obróciłam na lewy bok to kopniak...widocznie nie lubiała jak śpię w tej pozycji (a teraz uwielbia leżeć na prawym boku)
Mała
2005-02-11
18:37:34
Email
Mnie Natala zaczeła wczesnei kopac, nawet nie zdążyłam się zmartwić.To był gdzieś 17 tydzień.Moze 18.Zaskoczyło mnie to:).W każdym razie kopała bardzo mocno:).A wieciekiedy bardzo intensywnie kopała? W kościele:).I nie tylko oczywiście:)NIE MARTWCIE SIĘ DZIEWCZYNY, WASZE MALEŃSTWA ZACZNĄ KOPAĆ W SWOIM OKREŚLONYM PRZEZ SIEBIE TERMINIE:).TO ONE DECYDUJĄ KIEDY.
Michalina
2005-02-13
00:47:32
Email
Ja pierwsze "bulgotanie" poczułam w 16 tygodniu.
justycha
2005-03-07
19:42:47
Email
Hej!Jestem tu nowa,ale widzę ,że wszystkie mamy podobne problemy.Zamartwiam się ,bo mój dzidziuś nie chce kopać.Czuje ruchy od 21 tygodnia.Teraz jestem w 24 i cały czs wydaje mi się ,że maluch kopie za mało.Widziałam go ostatnio na usg i jest caly i zdrowy.Może po prostu jest taki grzeczny ? :) Jak to jest ,czy dziecko kopie często i mocno?Czy też są dzieci,które są mniej ruchliwe?A jesli będzie kopał mocno to kiedy?Już nie mogę się doczekać kiedy zacznie mnie traktować jak worek treningowy..Może wtedy sie uspokoję.Napiszcie proszę jak to jest,jak Wy macie doświadczenia...Z góry dziękuję!!!!!Buziaki j.
Morgana69
2005-03-08
10:06:59
Email
hej, ja poczułam ruchy ok 21 tygodnia. Bardzo możliwe, że czułam wcześniej, ale nie byłam w stanie ich zidentyfikować - bo na poczatku to przypomina bulgotanie, albo jakieś drobne zaburzenia jelitowe. Przez całą ciążę prowadzi mnie książka "W oczekiwaniu na dziecko" (polecam). Napisali tam, że trzeba coś zjeść, wtedu dzizdzia dostanie glukozę i położyć się (np.na wznak)-powinno się wtedy czuć. Poza tym dziecko w 20 tygodniu nie ma jeszcze siły by kopać, więc głównie się rusza delikatnie, a czasami przecież jeszcze śpi. Wszysko będzie dobrze- zobzczysz!
Maja
2005-03-08
11:52:05
Email
no Justycha ja ci powiem jedno jeżeli bym wiedziała przedtem jak moje maleństwo będzie mnie "torturować" to bym nie chciała jak ty żeby bardiej kopało. Niekiedy wydaje mi się że się mści-ale nie wiem za co. Piszą i mówią że pod koniec ciąży dzidzia się uspokaja ale w moim przypadku chyba jest odwrotnie-bo szaleje i mnie nie słucha-juz teraz, a co będzie jak sie urodzi???.Ale jest fajnie, choć niekiedy to naprawdę boli-ale czego sie nie zrobi dla maleństwa już teraz?.
szufrak
2005-03-08
20:08:08
Email
Właśnie ejztem w 21. tygodniu i dziś poczułąm pierwsze, prawdziwe kuksańce :-) Wczesniej to było takie nie wiadomo co. Pewności nie miałam, ale teraz, wątpliwości brak :-) Miłe uczucie, no nie?
justycha
2005-03-15
21:49:07
Email
Hej!!!To znowu ja:)Śpieszę z wieściami o kopniakach Szymusia.Miałyście rację.Mały się rozkręcił i teraz czuję go wyraźnie.Najlepiej rano albo wieczorem kiedy leżę w wyrku.Nie jest to mocne uderzanie,raczej takie smieszne stuki puki.Nie boli a sprawi dużo radości,zarówno mnie jak i mojemu mężowi.To już nasza (tygodniowa :) tradycja,że wieczorem czekamy na kopniaczki i cieszymy sie jak dzieci kiedy mały bryka.Pewno za chwilę kopniaki będą bardziej bolesne,ale trudno i tak je uwielbiam.Tak na nie czekałam:)pozdrawiam i dziękuję za wsparcie!
gigabyte
2005-03-16
09:55:57
Email
Ja pierwsze ruch takie motylki poczulam w 15 tygodniu i teraz jestem juz w 18 i motylek przeradza sie w lekkie pukanie fajne uczucie cos spanialego:)))))), pozdrawiam wszystkie mamcie :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum