szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Nacięcie krocza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basia 26
2006-01-08
Email
KOchane panie, chcę was spytać o nacięcie krocza podczas porodu. dużo się o tym naczytałam, głównie na stronie "rodzić po ludzku", ale to wygląda jak artykuł sponsorowany, w którym 80% opisujących ma złe wspomnienia z tym związane. mam koleżanke, którą lekarz nie naciął przy porodzie w skutek tego pękła do odbytu i 10 cm po wewnętrznej stronie uda. wiem, że niektóre kobiety rodzą bez nacięcia, ale siebie jako pierworódki nie wyobrażam, że dziecko wyjdzie ze mnie od tak, bez nacinania. po prostu myślę, że się nie zmieści:/ jak to więc jest z tym nacinaniem?? bo na tej stronie, na której czytałam, to dużo komentarzy jest napisanych przez kobiety, które w żadnym wypadku nie chciały tego nacięcia, a je "brutalnie okaleczono"-myślę, że te zwroty są przesadzone. a czy pomyślały one o konsekwencjach porodu bez nacięcią?? wierzę, że są porody bez nacinania, no ale jeśli ono jest konieczne, to chyba nie można nic na to poradzić... co sadzicie??
Ika
2006-01-09
08:04:53
Email
Dobrze, ze poruszyłas ten temat, bo ja tez naczytałam sie o tym, ze nacięcei to straszna rzecz, a wcześniej myślałam, ze chcę być nacięta by uniknąć niekontrolowanego pęknięcia. Teraz sama już nie wiem co o tym myśleć.
Doti
2006-01-09
08:37:41
Email
Hello dziewczyny! mnie podczas porodu nacięli. Jeszcze w czasie ciąży uważałam, że jest to coś tak okrutnego chyba właśnie po przeczytaniu takich artykułów. Strasznie się tego bałam a właściwie tego, że rana żle się zrośnie i zostanie blizna która będzie utrudniać mi np.siedzenie. Rozmawiałam też z położnymi na ten temat i one twierdziły, że jest to lepsze od niekontrolowanych pęknięć które goją się znacznie gorzej. Moje nacięcie zagoiło się b.szybko bez jakichkolwiek komplikacji. Blizna jest niemal niewidoczna, gładka bez zrostów. Ja nie "żałuję" tego, że mnie nacieli i tak sobie myślę, że lepsze to niż pęknięcie po sam odbyt. To moje osobiste zdanie, bo napewno są dziewczyny którym to spaprali i będą przeklinały położną do końca życia. Pozdrawiam
Basia 26
2006-01-09
10:57:43
Email
Doti no i to jest budująca odpowiedz, jakiej oczekiwałam :)
Basia 26
2006-01-09
11:03:27
Email
aha, mam jeszcze jedno pytanie. KIEDY MOŻNA ZAŁOŻYĆ PAS POPORODOWY?? czy już w szpitalu, czy jest to fizycznie możliwe?? czy dopiero po kilku dniach w domu?? wiem, że zaraz po porodzie podczas karmienia obkurcza się bardzo macica, no ale czy kobiecie chce się wtedy jeszcze wciskac na siebie taki pas?? powiedzcie dziewczyny, bo chciałabym zadbać o brzuszek po porodzie, więc kiedy zacząc??
Goga66
2006-01-09
11:07:58
Email
Mnie też nacięli. Miałam uroczą młodą położną, która opwiedziała, że zrobi to tylko , jeżeli będzie taka konieczność. Widocznie była :) I z nacięciem miałam wrażenie, że główka Zuzi mnie rozerwie (urodziła się z okrągłą, ładną główką). Sama jesttem drobna i dość wąska w biodrach. Goiło się bezproblemowo. Siedzieć kilka dni nie mogłam a robiliśmy akurat remont i nie mogłam znaleźć kółka dmuchanego do pływania (podobno świetne po na cięciu, kiedy nie można normalnie siadać). Jadłam więc czasem na stojąco. To nie problem. Rozmawiałam z dziewczyną, która pękla - to jest dopiero kłopot i to długotrwały! Podobno jest metoda, kiedy położna masuje krocze i nie trzeba ciąć ale tylko o tym czytałam gdzieś. Nie wiem, na ile się sprawdza. Ciekawe, jak to było wieki temu?
Goga66
2006-01-09
11:09:42
Email
Ja nie używałam pasa. Mnie się sybko macica obkurczała. Mam prawie taki sam płaski brzuch, jak przed porodem0
Ika
2006-01-09
11:29:21
Email
Goga66 - zazdroszczę brzuszka
Doti
2006-01-09
14:02:32
Email
Ja pasa nie używałam, ale po powrocie do domu dostałam od mamy wyszczuplające galoty. Brzucha niemam ale czy to dzięki gatkom niewiem..
Basia 26
2006-01-09
18:52:24
Email
kupowałam dzis majtusie i babka mi mówi, że warto się zaopatrzyć w taki pas a dodatkowo w bandaż elastyczny, którym się obwiązuje jeszcze ten pas... no chyba bym zdechła z braku dopływu krwii do nóg...;)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum