szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Pierwsze ruchy ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
słitka
2006-01-06
Email
W którym tyg. poczułyście pierwsze ruchy swojego dzidziusia??? Pytam bo zaczęłam 20 tyg i jeszcze nic nie czuję i się martwię. Jak to było u Was?
Doti
2006-01-06
22:05:40
Email
16 tydzień - takie motylki w brzuchu, świetne to było...
Doti
2006-01-06
22:10:17
Email
Często kładłam się na kanapie właśnie w oczekiwaniu na pierwsze ruchu i jak je poczułam to powiem Ci, że sie przestraszyłam, dopiero za chwilę dotarło, że to właśnie TO!!!
olufal
2006-01-06
22:49:47
Email
Oj pamietam ten czas! Dokladnie tak samo sie martwilam jak ty :) Naczytalam sie w ksiazkach o ruchach przypominajacych muskanie skrzydlami motylimi itd...a tu do 22 tygodnia ciazy nic a nic!Az tu nagle w 23 tygodniu jk mnie mala nie kopnela!Zadne tam muskanie czy cos tylko od razu mamie dala pierwszego kopniaka :) Wiec jak widzisz u kazdej przyszlej mamy jest to inaczej odczuwalne i zalezey od rozmiarow dzidzi,twojej aktywnosci itd itd... Nie zamartwiaj sie tym i ze spokojem czekaj az maluch da znac o sobie! Pozdrawiam Ola
Basia 26
2006-01-06
23:27:59
Email
ja pierwsze ruchy poczyłam na przełomie 18 i 19 tyg. to było jak hm...jak ruch rybki pływającej w brzusiu:) OLUFA, ponoć pierwszy ruch oznacza połowę ciąży, to jeszcze kawał czasu przed tobą, hihihi;) żarcikuję sobie z ciebie, nie gniewaj się :)
olufal
2006-01-06
23:48:22
Email
:) Czyli urodze w 46tygodniu :) I po co bylo sie tak spieszyc z tym lozeczkiem ;))))) Pozdrawiam Ola
słitka
2006-01-06
23:56:49
Email
Dziewczyny dziękuje za wypowiedzi.Olufal trochę mnie pocieszyłaś bo również wszędzie się naczytałam, że w 16, 17 tyg dziewczyny czują ruchy a ja nic :( Będę cierpliwie czekała:) Pozdrawiam
olufal
2006-01-07
12:17:39
Email
Ja tez tak czytalam i takze bylam przerazona jak ty :) Ale nic sie nie martw jak sie dzidzia kopnie to napewno sie zorientujesz :)Zreszta moja mala do tej pory nie jest dzieckiem abardzo aktywnym a rozwija sie prawidlowo i na USG widac ze wierci sie na wszystkie strony swiata! Problem w tym ze ja jestem aktywna i przez to ze jestem w ciaglym ruchu nie wyczuwam pewnych kopniec,tylko wieczorem kiedy klade sie do lozka czuje jak mala robi fikoly i pomimo ze jestem w 34 tygodniu dopiero raz zdazylam zauwazyc jak mi mala stopa wypchala brzuch :) Pozdrawiam Ola
emcia
2006-01-07
12:47:20
Email
Ja poczułam pierwsze ruchy w 16 tc. Ale nie były to motylki tylko od razu porządne kopniaki. Czuję je bardzo wyraźnie. Czasami jak kopnie to aż się zegnę w pół, he he, a jest to 21 tc. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum