szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wysokie Beta-HCG w tescie pappa w 12 tygodniu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Asia Szatkowska
2006-01-06
Email
Witam. mam pytanie.Jakie zagrożenie powoduje wysokie HCG bety po zrobie niu testu Pappa.11-12 tydzień 144ng/ml przy normach 28-42
Basia 26
2006-01-06
23:29:28
Email
jestem w 34 tyg ciąży i nie mam pojęcia o czym piszesz :( jaki test pappa??
maga
2007-01-02
15:17:36
Email
ten sam problem :-(, duzo stresu. Bylam na konsultacjach u najlepsiejszego goscia od usg i testów genetycznych powidzial ze nie ma sie o co martwic, bo te testy zrobili wedlug starych norm ( program obliczajacy z 1999 r, a mnie on zrobil z 2006 i prawdopodobieństwo z 1/123 spadło do 1/5000 !!!! taka róznica!!!.wszytsko inne wychodzi mi dobrze,tylko to hcg wyszlo zle.Lekarze pocieszają, ale sama nie wiem co o tym myslec.
lidiamital
2007-01-02
16:15:44
Email
To prawda wg. starych wskaźników. pODOBNY PROBLEM MNIE DOTYCZYŁ. Malec zdrowy ma już 7 msc. A PROPO MAM W RODZINIE ASIĘ SZATKOWSKĄ Z DOLNEGO śLASKA. POZDRAWIAM!
Monik
2007-01-06
10:23:31
Email
Jeszcze jedno. Dzwoniła wczoraj do mnie koleżanka, która też jest w ciąży, termin ma jakoś na początek czerwca. Rozmawiałyśmy na temat tego USG 3D genetycznego. Ona też ma skierowanie, ale powiedziała,że nie pojedzie. Okazało się, że jej szefowa, kiedy była w ciąży(rok temu) była na tym badaniu i stwierdzono, że dziecko na 90% ma zespół Downa. Potem robili jakieś dalsze badania, które to potwierdziły. Kobieta była w szóstym miesiącu ciąży, popadła w depresję. Ale to nie wszystko... Urodziła zdrowiutkie dziecko! Wiecie już mam dosyć-we wtorek mam to badanie i już cała drętwieję. Jak Ci lekarze mogli się tak pomylić? Nie wyobrażam sobie, co bym zrobiła na miejscu tej kobiety... Pozdrawiam
Monik
2007-01-06
10:24:21
Email
oj sorry, ten wpis nie tutaj miał być.Przepraszam, pomyliły mi się tematy.
NIECHA
2007-01-06
10:43:10
Email
Miałam poważny dylemat czy robić sobie ten test Pappa, ale tez słyszałam, że wychodzą błędy. Mój gin mówił mi ,że był kilka razy świadkiem jak z bardzo złymi wynikami rodziły się całkiem zdrowe dzieci. Jaki to musi byc stres dla matki, Nie wspomnę już jak ten stres wpływa na dziecko. Kolejny aspekt to co badanie zmieni? Przecież na wady genatyczne nie ma lekarstwa i tak nic to nie zmieni ,że się dowiemy wcześniej. Chyba, że ktoś na podstawie takiego badania podejmie decyzję o aborcji. A w obliczu takich pomyłek to może być straszny błąd. Ja podjęłam decyzję, że zrobię tylko usg z badaniem przezierności karku i wszystko wyszło ok. Będąc w ciązy z pierwszym dzieckiem nawet nie wiedziałam,że są takie badania. Całą ciążę przeszłam bezstresowo i urodziłam zdowiutkie dziecko. W szpitalu spotkałam się z takimi matkami, które robiły sobie wsystkie badania jakie tylko możliwe i popadały w paranoję ,bo były pewne że dzieci są chore. Potem oczywiście dzieci rodziły się bez żadnych wad. Przykład który podała Monik dokładnie to obrazuje

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum