szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - 8 miesiac ciazy!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lexika
2006-01-03
Email
dzieczyny!!! jestem w 8 miesiacu ciazy i zaczyna mi twardniec brzuszek,czasami miewam klucie w dole brzucha raz z prawej raz z lewej strony,nie sa dosc dlugie nie nie wystepuje czesto ale sa...czy mam sie czym niepokoic? Prosze o Rady


kachna27
2006-01-04
07:31:20
Email
Hej-ja też jestem w 8 miesiącu (dokładnie 33 t.c) i od miesiąca odczuwam bezbolesne skurcze. Ponoć są to niegroźne skurcze Braxtona-Hicksa. Brzuch na kilka lub kilkanaście minut robi się twardy jak skała :)
Basia 26
2006-01-04
08:48:14
Email
witam, ja jestem w 34 tc. tez mam te skurcze. podobno tak macica się przygotowuje do tych ostatecznych skurczy. po prostu sobie ćwiczy :) co do bóli, hm... może ciebie dopiero teraz bolą więzadła podtrzymujące. mnie bolały około 6-tego miesiąca, ale to niegroźne. po prostu jak bolą, to odpocznij, połóż się, zwolnij krok jesli spacerujesz.
lexika
2006-01-04
16:23:28
Email
moze faktycznie tak jest:-) ruchy mojej dzidzi sa ostatnio bardzo ograniczone dokladnie od 1 stycznia nie wierci sie jak zawsze ,,,,czasami wepchnie w zebro nozke,ale to jest zadko niepokoje sie...

Goga66
2006-01-04
16:44:43
Email
lexika - powinnaś zrobić sobie KTG, jeżeli mniejsza ruchliwość dzidzi Cię stresuje. Prawdopodobnie, maluch jest już tak duży, że nie ma miejsca do pobrykania. Nie lekceważ tego jednak! Zawsze lepiej zrobić jedno badanie za dużo niż jedno za mało.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum