szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ból w podbrzuszu 14 tydzień


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Aneta
2006-01-03
Email
Witam. Jestem w 14 tyg. ciąży i od wczoraj (już pod koniec pracy) zaczął pobolewać mnie brzuch a dokładnie lewa część podbrzusza. Jest to kłujący ból trwający sekundę lub dwie powtarzający się kilka razy w ciągu minuty. Ale dzieje się to tylko gdy siedzę i jak za długo stoję. Moja praca ma charakter siedzący (8 godzin przy komputerze). Czy powinnam się tym niepokoić?
karol_ina
2006-01-03
10:35:46
Email
przede wszystkim proponuje zadzwonic do lekarza i upewnic sie. ewentualnie zrobic badanie moczu, mialam takie kucia w dole brzucha dokladnie w tym samym czasie i okazalo sie ze to infekcja drog moczowych
Aneta
2006-01-03
10:53:22
Email
Czy wystarczy skontaktować się z lekarzem rodzinnym? Bo do mojego Gina trzeba się zapisywać na miesiąc do przodu i następną wizytę mam dopiero za trzy tygodnie.
bela
2006-01-03
11:04:52
Email
jak ja mialam takie klucia todr powiedzialaze to jelito grube i pytala czy nie mam klopotow z wyproznianiem.Wiec jesli masz siedzaca prace to moze to byc z tym zwiazane.
Aneta
2006-01-03
11:07:33
Email
Z tym nie mam problemów. Siadam na kibelek codziennie lub co drugi dzień, więc to pewnie nie jest przyczyną.
ilona81
2006-01-03
11:55:54
Email
Zwykle bol w podbrzuszu jest spowodowany rozciąganiem wiązadeł macicy, która wciaż się powiększa.. ale to raczej bol podobny do bólów menstruacyjnych.. To kłucie jest niepokojące..na twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem rodzinnym, jesli z ginem nie mozesz.. oni też sie troche znają na rzeczy ;)
ilona81
2006-01-03
11:57:24
Email
Wiesz.. kiedy ja miałam kłujący ból w podbrzuszu.. ale towarzyszyło temu plamienie z pochwy.. musiałam brać tabletki podtrzymujące ciąże.. wiec jak najszybciej do lekarza..
Goga66
2006-01-03
12:19:36
Email
Ja też miałam takie kłucia. To oczywiście należy skonsultować z ginekologiem ale u mnie nic nie znaczyło. Może dziecko uciska na jakiś punkt, który daje odczucie kłucia? Nie denerwowałabym się. Lepiej jednak skonsultować z lekarzem, bo jak sama widzisz z wypowiedzi - może to być wszystko :)
Goga66
2006-01-03
12:20:41
Email
poszłabym bez zapisu - w końcu jak coś się dzieje - musi Cię przyjąć poza kolejnością. Albo spróbuj do niego zadzwonić.
Basia 26
2006-01-03
12:51:39
Email
jak mnie kłuło to gin powiedziała, że to albo więzadła się rozciągaja, albo jest jakiś ucisk na moczowód przez rosnącą macicę. moje kłucie w żadnym razie nie przypominało bóli menstruacyjnych, tylko takie ... no, kłucie...dokładnie w miejscu, gdzie jest jajnik. maja gin powiedziała, żeby się tym nie martwić, jednocześnie poradziła, aby w takich momentach sobie odpocząć, położyć się. czasami to nie było takie proste, bo ból chwytał w trakcie np. wracania z zakupów w samym centrum, to gdzie tu się położyć:) wtedy musiałam przystanąć lub przysiąść na ławeczce. no i oczywiście zwolnić krok do żółwiego tempa w dalszej drodze do domku. pamiętam jak mnie dopadło, jak pewnego dnia nachodziłam się jak szalona. z tym przesadziłam, nie wolno tak nadwyrężać wiązadeł w trakcie ich rozciągania. nie dość, że działa grawitacja, to jeszcze wstrząsy towarzyszace chodzeniu. to wzmaga ból. aha, buty na obcasie powodują większy rezonans wstrząsów przy każdym kroku, który się rozchodzi po ciele. na ten okres proponuje płaskie buty, w których bardziej płynnie się chodzi. nie wiem dokładnie kiedy, ale to w końcu mija. co zrobic, nie można tego uniknąć. po prostu trzeba o siebie dbać:) pozdrawiam. ja już finiszuję, ostatni miesiąc przede mną:)
karol_ina
2006-01-03
13:58:15
Email
a jesli nie mozesz isc do lekarza prowadzacego, zawsze mozesz jechac do szpitala, na izbie przyjec oddzialu polozniczego zrobia ci usg, w razie potrzeby poloza na oddzial. lepiej na zimne dmuchac.
Lenkan
2006-01-09
14:15:38
Email
Ja mam takie kłujące bóle już od przeszło miesiąca. Raz pojawia się nisko, jakby w pachwinie, raz wyżej, jakby w okolicy jajnika. Od kilku dni częściej w prawym boku, a wcześniej głównie w lewym. Jeśli po chwili przechodzi i brzuch nie robi się twardy, nie powinno oznaczać nic złego. Po prostu rozciągają się mięśnie. Ale kontakt z lekarzem na pewno nie zaszkodzi. Karta ciąży jest w pewnym sensie automatycznym skierowaniem do szpitala, więc jak dzieje się coś niepokojącego i nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem, to jedź do szpitala. Jak będzie wszystko ok, to po badaniu wracasz do domu. Ja w pierwszych tygodniach byłam na szpitalu cotygodniowym gościem, bo albo silne skórcze, albo plamienia. Teraz zaczynam 16 tydzień. A kłujące bóle w podbrzuszy łagodnieją, jak chwilę spokojnie poleżysz. Powodzenia.
nadia10
2011-12-27
16:06:10
Email
jestem w 14stym tyg ciązy Na poczatku miałam krwiaka lezałam w szpitalu i w domu dostawlam leki juz jest ok krwiak sie wchłonął Ale non stop mam bole podbrzusza tez takie klucie i ciągniecie w dol Biore dopochwowo luteine i do ustnie duphaston Nie wiem czy tak moze cały czas bolec mam tez juz tego dosc bo nie iwem czy moge chodzic czy moge sprzatac Bylam u lekarza,badał mnie, szyjka jest ok wszytsko jest ok dzieciaczek ma sie dobrze ale te bóle mnie cały czas niepokoją mam wyrzuty ze odkurze,zetre kurze mam wyrzuty ze bylam na dluzszym spacerze Mozna normalnie zwariowac!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum