szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Moze cos w tym jest ;)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
olufal
2005-12-28
Email
Bycie rodzicem odmienia życie. Ale rodzicielstwo zmienia się też wraz z kolejnymi pociechami. Oto kilka przykładów (od strony matki): 1) odzież ciążowa 1 dziecko: Zaczynasz nosić jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę. 2 dziecko: Jak najdłużej nosisz normalne ubrania. 3 dziecko: Odzież ciążowa to twoje normalne ubrania. 2) przygotowania do porodu 1 dziecko: Nabożnie ćwiczysz oddech w każdej wolnej chwili. 2 dziecko: Nie ćwiczysz oddechu, bo wiesz, że i tak nic nie pomoże. 3 dziecko: O środki przeciwbólowe prosisz w ósmym miesiącu 3) ubranka dziecięce 1 dziecko: Pierzesz wszystkie, segregujesz kolorami i kładziesz w osobnym miejscu 2 dziecko: Sprawdzasz, czy ubranka są czyste i odrzucasz te z najciemniejszymi plamami. 3 dziecko: Chłopcy mogą przecież chodzić w różowym, nie ? 4) płacz 1 dziecko: Dziecko bierzesz na ręce przy najmniejszym kwileniu. 2 dziecko: Podnosisz dziecko, kiedy jego płacz może już obudzić to starsze. 3 dziecko: Uczysz trzylatka jak nakręcać mechaniczną kołyskę 5) smoczek 1 dziecko: Jeśli smoczek upadnie na podłogę, odkładasz go do momentu, aż można go będzie wygotować. 2 dziecko: Jeśli upadnie, myjesz go soczkiem z butelki. 3 dziecko: Jeśli wypadnie z buzi, ocierasz o koszulę i wciskasz z powrotem. 6) pieluchy 1 dziecko: Zmieniasz co godzinę, czy potrzeba, czy nie. 2 dziecko: Zmieniasz co 2-3 godziny w miarę potrzeby. 3 dziecko: Zmieniasz, kiedy rodzina uskarża się na smród, lub pielucha z zawartośćią dynda już w kolanach. 7) rozrywki 1 dziecko: Zabierasz dziecko na gimnastykę, pływalnię, czytanie bajek. 2 dziecko: Zabierasz dziecko na gimnastykę. 3 dziecko: Zabierasz dziecko do supermarketu i do pralni. 8) opiekunka do dziecka 1 dziecko: Po wyjściu dzwonisz do domu co najmniej pięć razy. 2 dziecko: Przed wyjściem przypominasz sobie, że masz zostawić numer, pod którym można cię złapać 3 dziecko: Kategorycznie zabraniasz dzwonić - chyba, że zobaczy krew. 9) połknięcie monety 1 dziecko: Biegiem do szpitala i rządasz prześwietlenia! 2 dziecko: Czekasz cierpliwie, aż moneta przejdzie. 3 dziecko: Potrącasz z kieszonkowego. Pozdrawiam Ola
dota
2005-12-28
21:43:44
Email
Hihi dobre :D na pewno coś w tym jest, ale chyba nie aż tak dosadnie (pieluszki przy 3 dziecku ...fuj :). Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć ze jak długo się dało (ba a nawet dłuzej ..bo już nie zapinałam sie na dwa guziki) chodziłam w normalnych spodniach. ;P Ale na pewno z każdym kolejnym dzidzusiem nabiera się wprawy i już mniejszą uwagę zwraca się na jakieś drobnostki. a na pewno druga ciąża i kolejny poród to trochę zdobytych doświadczeń, ale i tak nie bedą przebiegac dokładnie tak samo jak pierwszy :D WARTO SIĘ TROCHĘ POŚMIAĆ pozdrawiam dota :D
kachna27
2005-12-29
07:30:16
Email
dobre :))
Basia 26
2005-12-29
11:35:55
Email
ola, wariacie :) wracaj już do Polski bo głupot cię tam uczą hahaha. a tak serio, kiedy wyskoczyłyście ze swoich ciuszków sprzed ciąży?? ja w piatym miesiącu kupiłam bojówki ciazowe:) za miesiąc uszyłam sobie czekoladowe spodnie na kantkę:) więcej spodni nie przewiduję;P a bluzki to dalej nosze sprzed ciązy, ale wiadomo, że nie wszystkie, hahaha. mąż mi też kupił taka koszulkę z napisem CIEŻARÓWKA:) aha, no i kupiłam na święta bluzkę złoto czekoladową z tasiemką pod biustem i rozkloszowaną na brzusiu... słodka jak cukierek :)
olufal
2005-12-30
17:03:48
Email
Ja juz w 4 miesiacu bo chodz nie przytylam wiele-nie bede Basiu mowic ile bo wiem ze cie to wkurza ;)- to przez hormony ktore bralam ,w 3-ech pierwszych miesiacach ciezy,strasznie spuchnal mi brzuszek :) ciuchow duzo nie kupilam ale frajde mi zrobilo kupienie jeansow i dwoch bluzek w rozmiarze ciazowym M :) Przed ciaza nosilam L a tu w ciazy jestem eMka-mile zaskocznie ;) Do tej pory mieszcze sie w bluzki przed ciaza,spodnie wszystkie poszly w odstawke.A najladniejsza rzecza jaka mam jest bluzka kupiona na "ciuchach" za 8zl taka bordowa i ladna ;) Buzka Ola

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum