szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Kosmetyki dla dzidzi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basia 26
2005-12-20
Email
cześć mamusie obecne i te oczekujące. proszę doradźcie mi co kupic szkrabowi z kosmetyków zanim przyjdzie na świat. jak się przygotować?? w czym kąpać, co na odparzenia, czym skórkę smarować, może czym oczka przemywać, co jest niezbędne zaraz po przyjsciu z dzidzia ze szpitala?? proszę, pomóżcvie, bo mam mętlik w głowie. pozdrawiam
Kornela
2005-12-20
10:17:14
Email
Ja używałam najzwyklejszej oliwki Bambino bo podobno nie powoduje uczuleń i mydełka bambino, na pupę krem F18 lub Sudocrem (jest rewelacyjny, zero odparzeń), oczka przemywałam solą fizjologiczną a pępuszek 70% spirytusem. Gdy było bardzo gorącą pod paszki używałam pudru Nivea a buzie smarowałam kremem Klorane bo na inne Marcysia ma uczulenie. Nie używałam żadnych szampomów ani płynów do kąpieli, główke myłam mydłem a gdy miala zaraz po urodzeniu bardzo suchą skórę to do wody lałam oliwkę i szybko przeszło. To chyba wszystko :-))
Basia 26
2005-12-20
10:38:43
Email
ojej, dziękuję ci bardzo za wskazówki. to nawet nie tak strasznie te zakupy wygladają jak mi się zdawało ;) dziekuję ci bardzo, dopiszę te rzeczy do wyprawki- zaraz koło pieluszek :) dziękuje i pozdrawiam.
Goga66
2005-12-20
11:16:33
Email
Z sudocremem to jest tak, że jedne dzieci świetnie znoszą a części szkodzi. Moja Zuzia ma po nim czerwona pupę :( Ja z kolei zupełnie inaczej niż Kornela. Zwyczaje przeniosłam ze szpitala, w ktorym rodziłam. Na pupę Alantan w kremie, jak coś się zaczerwieni to tormetiolu odrobineczkę. Kąpałam w płynie z oliwką Nivei więc już nie natłuszczałam potem. Oczka przemywałam solą fizjologiczną. Póżniej pupę smarowałam czasem kremem Nivei zamiennie. W ogóle trzeba uważać z nadmiarem kosmetyków, bo skóra musi przede wszystkim oddychać. Zbyt natłuszczona nie ma tej szansy. Ostatnio w ogóle, jeżeli nie ma konieczności, pupy nie smaruję po każdej zmianie pieluchy i skóra jest zdecydowanie lepsza. Bardzo dobrze mieć w domu disnemar lub sterimar tj. wodę morską przeznaczoną do nawilżania i higieny noska maluszka. Z tym, że uważam Disnemar za lepszy - przede wszystkim system wkraplania do noska jest delikatniejszy (trzeba tylko poprosić o wersję dla niemowląt). Do przemywania oczek dobrze też mieć małe sterylne gaziki a do pupki takie waciki- płatki dla niemowląt jak dla nas do zmywania makijażu (tylko większe). Zdecydowanie lepiej w domu na początku nie używać gotowych nawilżonych chusteczek do mycia pupci lub rzadko używać. Pozostawić to na spacery. Powinno się przemywać pupę po prostu cieplutką wodą. Przy wszelkich podraznieniach najlepsza jest mąka ziemniaczana i kąpiele w krochmalu z tej mąki. Nie jest tego, jak widzisz dużo. Mam i talki, i oliwki, i w ogóle ich nie używam. Chyba zacznę je stsować u siebie ;). pozdrawiam
Goga66
2005-12-20
11:22:37
Email
Acha i przygotuj sobie na spokojnie spirytus 70 proc., bo jak wrócisz do domu, będziesz nim pielęgnować pępuszek. Wygodnie to się robi maczając te pałeczki do czyszczenia uszu w spirytusie właśnie. Pewnie wiesz, ale część osób nie wie, że dobrze jest kupić maluszkowi bawełniane rękawiczki. Noworodki się często drapią a maja ostre pazurki i potrafią się podrapać do krwi. Ciężko jest takie malusie paznokietki obcinać, naogół same się łamią ale dziecko i tak zdąży się podrapać
Basia 26
2005-12-20
11:45:43
Email
goga dzięki za wskazówki, już gdzieś czytałam twoją wypowiedz o tormentiolu i alantanie i mam to na liście :) co do rękawiczek to wiedziałam, nawet już takie sprytne mam, kupiłam z zestawem ciuszków, wiec też je zabieram do szpitala. dziekuje za wskazówki :)
Julia
2005-12-20
18:57:45
Email
Hej dziewczyny! Do przemywania pępuszka super są waciki Leko dostępne w aptece. Jeden kosztuje chyba 30-40 gr, a ich zaleta polega na tym, że są nasączone spirytusem. To bardzo wygodne. Ja kupowałam sobie po 20 sztuk i miałam zawsze zapas w domu.
ila
2005-12-21
11:07:41
Email
ja do kąpania używałam oilatum, a potem balneum, natłuszczałam tylko parafiną ciekłą, teraz już od 4 m-ca używam mydła, ola miała krostki po szpitalu i minęły i nie wrociły
Gosia
2005-12-21
12:46:13
Email
sudokrem jest poprostu boski jesli chodzi o odparzenia.My przez pierwszy miesiac kąpaliśmy Mateuszka w w takim plynie "oliwka z parafiną"czy cos takiego w aptece ci so radza:)A potem i do tej pory uzywamy kosmetykow nivea dla dzieci.
Basia 26
2005-12-22
13:52:08
Email
dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie: czy od samego początku można kąpać dzidzę w wanience, czy do momentu odpadnięcia pępuszka tylko się przemywa myjką. bo gdzies tak wyczytałam...
Goga66
2005-12-22
14:38:47
Email
Możesz kąpać w wanience ale własnie w ten sposób, że nie moczysz pępuszka. Czyli trzymasz dzidzię na ręce z pleckami lekko w wodzie (najlepsi są tatusiowie, bo silniejsi i pewniej to robią) i z brzuszkiem na wierzchu. Jak trochę Ci wody poleci, co się czasem zdarza, to trzeba pępuszek osuszyć i dodatkowo przetrzeć spirytusem
Goga66
2005-12-22
14:41:10
Email
Dodam jeszcze, że asposoby mycia noworodka są przynajmniej dwa. Jeden, to taki, że namydlasz najpierw dzidziusia np. na przewijaku i spłukujesz w wanience wodą a drugi, że od razu wlewasz płyn do wanienki i myjką myjesz w wanience zaczynając od główki.
Basia 26
2005-12-23
08:50:00
Email
dzieki dziewczyny, jesteście kochane, teraz już wiem jak skompletować listę zakupów :) wesołych świąt :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum