szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - puchna mi nogi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
cyganka
2005-12-07
Email
jestem w 17tc zaczynaja mi puchnac dlonie a szczegolnie stopy wieczorem. Jak sobie z tym radzic, a moze jest jakis powod? pozdrawiam, Monika
olufal
2005-12-08
10:42:38
Email
hmm przyczyn moze byc wiele: ciaza,gromadzenie sie plynow w organizmie lub choroby nerek...mysle ze dobrze zrobisz udajac sie na badanie moczu...ja zaczelam miec nogi jak slon w 28 tygodniu ciazy i bardzo pomoglo mi moczenie nog w rostworze z sola marska a w czasie lezenia podkladalam pod nie poduszke i przechodzilo.Spuchnietych rak nie mialam... Pozdrawiam ola
paren1
2005-12-08
11:30:45
Email
Ja też jak byłam w ciązy to stopy miałam jak balony:-)))dodatkowo koniec ciązy przypadł na lipiec, gdzie ciepło dodatkowo potęgowało puchnięcie. Jak przed ciążą nosiłam buty w rozmiarze 38 to pod koniec ciązy stopy nie chciały mi się zmieścić w klapki o rozmiarze 40. Na to puchnięcie możesz stosować sól, na szkole rodzenia pani radziła nam by rano po obudzeniu a przed wstaniem z łóżka poćwiczyć stopy robiąc nimi kółka w lewo, potem w prawo, potem wyginać stopy w przód i w tył. Ale tak naprawdę powinnaś pójść do gina niech on Cię obejrzy, by nie okazało się, że ćwiczenia i sól nie wystarczą, czasami puchnie się w ciąży przy różnych dolegliwościach. Idź do lekarza.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum