szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Czy to jest nie wporządku??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
minima
2005-12-05
Email
Hej. Mam taki problem, mianowicie jestesmy z moim chlopakiem od 4 lat razem, wprawdzie nie myslelismy o dziecku ale zaczełam sie poważnie obawiac. od 3,5 roku wpółzyjemy i w ogole sie nie zabezpieczamy zawsze twierdzilismy ,ze jezeli zajdę w ciąże to nei bedzie dla nas problemu. Z tym ze od tego czasu nic. Czy jestem bezpłodna ?? boje sie robic takei badania odkładam i odkładam. Widze tez, ze na mojego chlopaka tez nei najlepiej to wpływa mimo, iz tego nei okazuje. prosze odpiszcie.
Goga66
2005-12-05
21:42:30
Email
To nic nie oznacza. Czasem tak się składa, czasem jeden z partnerów jest bezpłodny (większość przypadków da się wyleczyć!) A czasem, jak u mnie w rodzinie się zdarzyło dwoje partnerów nie miało ze sobą dzieci przez ponad 5 lat. Jak się rozstali z kolejnymi partnerami mieli je bez problemu. Czasem to uczulenie na spermę partnera - to też można obejść. Ale jeżeli nie zrobicie badań nic nie będziecie wiedzieli
minima
2005-12-06
18:47:45
Email
tzn nie rozumiem ??? musimy sie rozstac ? nie chce sie rozstawac. Słyszałam ,ze niektóre pary kochaja sie przez 7 lat i nic a po siedmiu latach bach! i jest ciąża. jejku ale sie zdołowałam :(
Goga66
2005-12-06
19:57:32
Email
Minima - a kto mówi o rozstaniu??? Przede wszystkim się zbadajcie -nie panikuj. Po drugie - może jest tak, że nie ma żadnych przeszkód żebyście mieli dzidziusia tylko nie trafialiście w porę. Po trzecie, nawet gdyby było uczulenie, można doprowadzić do zapłodnienia (ale z pomocą). A może zachodziłaś juz w ciążę tylko organizm wydalał zapłodnioe jajo, co pewnie większość kobiet czasem przechodzi i nie wie nawet, że kolejna miesiączka to nie miesiączka tylko poronienie? Nie świadczy to o niczym szczególnym, po prostu tak czasem się dzieje. Czemu od razu dół? Ale jak chcesz sie naprawdę dowiedzieć, to zamiast chować głowę w piasek idźcie do lekarza.I to oboje. Powodzenia
roma
2005-12-07
09:06:36
Email
Tak, głowa do góry. idzcie do lekarza..po to są lekarze różnej maści...Może byc tak, że masz jakieś problemy hormonalne, które po odpowiedniej opiece ginekologicznej da sie szybko unormalizować.Czasem jest też tak, że psychika [ bariera psychiczna , która może powstać wtedy gdy podczas współżycia skupiamy się przede wszystkim na pragnieniu posiadania dziecka a nie na partnerze z którym jesteśmy....]wpływa na to, że nie udaje Ci się zajść w ciążę..Słyszałam kiedyś taki wykład mojego gina-seksuologa..[ przypadkowo w sumie..bo czekałam na poczekalni.. a dzrzwi jego gabinetu były przez nieuwagę lekko uchylone...Zastanowiłam sie nad tym co on mówi...i po tym zamknęłam drzwi..:)) więc dalszej części nie słyszałam..

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum