szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - JAKIE TABLETKI MOŻNA BRAĆ NA BÓL GŁOWY W CIĄŻY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MARZENAM
2005-12-05
Email
Witam. Jestem w 16 tygodniu ciąży i zaczyna mnie boleć głowa. W związku z tym mam pytanie "czy mogę zażywać apap?", jaki ma wpływ apap na dziecko?. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Basia
2005-12-05
17:40:27
Email
Ja próbowałam przetrzymać ból,szczególnie na początku ciązy. Dopiero przy końcu pozwaliłam sobie kilka razy na paracetamol- tak poradził lekarz. Apap też można.
MARZENAM
2005-12-05
17:46:42
Email
Dzięki za informację, ja chyba też postaram się przetrzymać ten ból. Pozdrawiam
Goga66
2005-12-05
18:03:06
Email
Basia ma rację. Wszystko, co ma paracetamol(apap, panadol). Ale w pierwszym trymestrze chyba lepiej nie truć maluszka nawet tym. Broń Boże jakieś salicylany (aspiryna, polopiryna itp.) - mogą doprowadzić nawet do poronienia. Spróbuj przesypiać ból głowy albo iść na spacer, albo połóż się i postaraj wprowadzić w lekki stan medytacji tzn. odprężyć się maksymalnie. Możesz też masować skronie. Przyłożyć sobie zimny okład na głowę lub ciepły jeżeli boli cię z tyłu w okolicy szyi. Czasami lekka kawa pomaga. Ale naprawdę lekka - szkoda maluszka.
Goga66
2005-12-05
18:03:41
Email
Acha, kawa może być z cytryną i miodem - wtedy jest skuteczniejsza a mniej szkodliwa
MARZENAM
2005-12-05
18:07:21
Email
Dzięki te informacje na pewno przydadzą się. Pozdrawiam
MARZENAM
2005-12-05
18:17:12
Email
Mój ginekolog zalecił mi branie magnezu w 16 tygodniu ciąży, problem w tym, że magnez powoduje u mnie biegunkę. Czy w takim przypadku powinnam brać magnez? (wyniki moczu i morfologii są bez zarzutów). Czy również brałyście magnez w ciąży?
Basia
2005-12-05
19:41:41
Email
Na pewno nie dobrze że masz biegunkę. Ja brałam magnez z powodu przedwczesnych skurczy ale nic takiego nie powodował. Radzę udać się do lekarza bo to raczej nie jest normalne.
Goga66
2005-12-05
21:52:51
Email
biegunka nie jest dobra w ciąży. Ja magnezu nie brałam. Może powinnaś zmienić preparat magnezowy? Ale Basia dobrze radzi - idź dolekarza.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum