szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy jestem w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
atgagad
2005-11-29
Email
Dzień dobry! Chciałabym się dowiedzieć przed zrobieniem testu ciążowego, gdyż jest jeszcze za wcześnie czy możliwe jest to że jestem w ciąży; ostatni termin początku miesiączki 16.11.2005, a kochaliśmy się z mężem 29.11.2005, bardzo bym chciała wiedzieć jak to liczyć i czy to możliwe że jestem w ciąży. Mam jeszcze jedną prośbę palę w małych ilościach i czy to może zaszkodzić dziecku gdybym była w ciąży i czy można od razu rzucić palenie. Czy to nie zagrozi ciąży. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
ilona81
2005-11-29
13:36:41
Email
hej..jak liczyć..wiesz..owulacja następuje ok 14 dni przed następną miesiączką..ale w moim wypadku..to zaszłam w ciąże jakieś 7 dni przed okresem..wiec wiesz..poprostu trzeba próbować do skutku..:) a z paleniem..to nie ma problemu..sama paliłam przed ciazą..;) ale początki ciąży są ciężkie..wymioty..ogromna niechęc do fajek, przynajmniej w moim przypadku..a jak juz byłam pewna, ze jestem w ciąży..to jakoś siłą woli rzuciłam..poprostu..z obawy przez zrobieniem krzywdy małemu nie sięgam po papierosa..przez to dziecko może mieć w przyszłości alergie..teraz jestem w 5 miesiącu..i wypaliłam moze z trzy papierosy w ciagu całej ciąży..wszyskie koleżanki palą.. :P ale to nie trudno..naprawde..zresztą żle bedziesz sie czuła w zadymionych pomieszczeniach..i początkowo bedzie cie odrzucac od fajek..apotem..to juz siła woli..ale..powiem..że nie jest ciężko..dziecko to świetna motywacja do rzucenia tego nałogu..teraz tym bardziej, jestem w 5 miesiącu i dowiedziałam sie że będą bliźnieta..;) Jeśli bedzie ci ciężko..to mozesz zapalić od czasu do czasu..ale uważaj..to moze powodować alergię u dziecka..i tez pare innych wad.. bedzie dobrze..zobaczysz.. ;)
polka
2005-11-29
22:39:52
Email
ojjj nie pal, Kochana!! przeciez to okropne jak sie widzi babeczke w ciazy z faja :/ juz nie wspomne ze sama podduszasz i podtruwasz wlasnego dzidziulka :(
magda
2005-11-30
05:25:20
Email
Absolutnie nie pal! Dzieci kobiet palacych rodza sie z nizsza waga urodzeniowa, maja problemy z oddychaniem/plucami. Koniecznie rzuc natychmiast. Jezeli bedzie ci trudno, to pomysl, czy dalabys niemowlakowi papierosa. Pewnie nie, prawda? Ja tez palilam przed ciaza, ale jak tylko zdecydowalismy z mezem, ze powiekszamuy rodzine, rzucliam. Na szczescie przyszlo mi to latwo, choc palilam regularnie przez pare lat. Motywacja jest dobro dziecka i jego/jej zdrowie. Teraz jestem 4 dzien po terminie i z niecierpliwoscia czekam na przyjscie mojej kruszynki. Zycze powodzenia i pozdrawiam wszystkie babeczki ciezarowe :-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum