szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Szkoła rodzenia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-11-24
Email
Dziewczyny mam pytanko. Czy chodzicie lub chodziłyscie do szkoły rodzenia?? Kiedy nalezy zacząć uczęszczać, słyszałam że od 28 tygodnia ciaży, czy to nie za późno?? Jakie macie wrażenia itp.?? Pozdrowionka
KasiaC
2005-11-24
15:59:15
Email
Ja chodziłam do szkoły rodzenia od 27 tygodnia. Większość dziewczyn w grupie była już w około 30 tygodniu ciąży. Zajęcia odbywały się w szpitalu, w którym zamierzam rodzić, więc dowiedziałam się dużo na temat zwyczajów panujących w szpitalu. Polecam szkołę rodzenia, bo będziesz miała możliwość poznać grupę dziewczyn, które są na podobnym etapie ciąży, mają podobne problemy itd. Ja nawiązałam naprawdę ciekawe znajomości.
ADA
2005-11-24
20:28:51
Email
J byłam w 27-28 tygodniu ciąży.Uczęszczałam do szkoły rodzenia w Poznaniu do szpitala im.Raszei.Najpierw byl wyklad,a potem ćwiczenia.To naprawde super sprawa.Byloby fajnie jakby poszła z Tobą na zajęcia bliska osoba,a najlepiej mąż.Mój mąż chodził razem ze mną i oboje byliśmy zadowoleni,że dużo się dowiedzieliśmy o pielęgnacji dzidzi i,że mogliśmy być razem.Na ćwiczeniach można się nauczyć jak oddychać.Powodzenia
olufal
2005-11-25
09:50:15
Email
Ja sie zapisalam bo mysle ze taki kurs zaszkodzic nie zaszkodzi a noz wlasnie pomoze :) Zreszta mam juz dosc siedzenia w domu! Pozdrawiam Ola ( 27 t.c)
ana26irl
2005-11-27
11:50:46
Email
ja zaczelam chodzic do szkoly rodzenia w 35 tygodniu ciazy.Kurs trwal 6 tygodni.Smialysmy sie z polozna co bedzie pierwsze,moj porod czy koniec kursu :) Niezdazylam na ostatnie zajecia.Urodzilam w niedziele a zajecia byly w kazdy wtorek.Na zajecia chodzilam z mezem,bylo bardzo fajnie.Dowiedzielismy sie jak oddychac,jak pielegnowac maluszka,jak karmic piersia.To byl kurs z czterema innymi parami.Jutro mamy wszyscy razem spotkanie by pochwalic sie maluszkami :))
Eryka
2005-11-27
13:58:46
Email
Hje polishgirl:! Z tego co pamiętam jesteś z Tarnowa? Ja zaczęłam chodzić do szkoły rodzenia przy nowym szpitalu od 27 tygodnia. Zajęcia były bezpłatne i odbywały się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Cały kurs obejmował 8 tygodni i można było się włączyć od dowolnego momentu. Wtorek: teoria (1 godz) + ćwiczenia (1 godz) w czwartek same ćwiczenia. Czasem zajęcia czwartkowe odbywały się w grocie solnej (fajna sprawa zwłaszcza ćwiczenia oddechowe - tu była niewielka opłata 15 zł od pary (czyli jedna osoba za darmo). Ja bardzo skorzystałam na zajeciach ze szkoły rodzenia. Nauczyłam się dobrze oddechów, które łagodziły ból w pierwszej fazie rodzenia (niestety poród zakończył się cc z braku postępu w drugiej fazie, ale to już inna historia). Bardzo polecam tę szkołę rodzenia. W Tarnowie jest jeszcze jedna prywatna (300 zł), ale nie wiem jak tam jest, więc nie napiszę:) Pozdrawiamy serdecznie. Eryka i Kacperek
polishgirl
2005-11-27
17:18:36
Email
Czesc Eryka. tak jestem z Tarnowa. Bardzo dziekuje Ci za informacje, my tez z meżem wybieramy się do szkoły rodzenia przy nowym szpitalu, ja jestem już prawie w 25 tyg więc jeszcze jakieś dwa trzy tyg i zaczniemy uczęszczać. Myślę że bardzo nam się to przyda. Pozdrawiam Cie i gratuluje Kacperka. Ja juz sie nie moge doczekać....

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum