szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ciała ketonowe w moczu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
słitka
2005-11-12
Email
Jestem w ciąży i na wynikach badań moczu wyszły mi ciała ketonowe (++) których oczywiście nie powinno tam być. Lekarz specjalnie się tym nie przejął ale czy faktycznie to w niczym nie zagraża ciąży i jak się ich pozbyć?
Kitka
2005-11-12
20:13:11
Email
Ciała ketonowe najczęściej dotyczą cukrzyków. Obecność ich może wskazywać na źle kontrolowaną cukrzycę, ale również dietę niskowęglanową, głodzenie (w tym anoreksja i bulimia), alkoholizm. Ciała ketonowe pojawiają się w moczu również u osób nie jedzących przez dłuższy czas. Pojawia się również u kobiet w ciąży z nudnościami i wymiotami. A niski poziom ciał ketonowych występuje czasami u zdrowych kobiet w ciąży. Powinnaś chyba powtórzyć badanie moczu. Jeżeli był to incydent - nie zagraża dziecku, ale utrzymujące się ciała ketonowe to nic dobrego (no i zależy oczywiście jaki jest ich poziom)
Jagoda
2005-11-12
21:26:06
Email
Ciała ketonowe w moczu ciężarnej mogą występować - więcej, pojawiają się i znikają. I nie należy się nimi przejmować, jeśli lekarz się nie przejął.
słitka
2005-11-13
09:55:59
Email
Dziękuję za odpowiedź. Nie wymiotuję tym bardziej nie jestem wygłodzona (apetyt mam za dwóch) oraz nie jestem cukrzykiem (poziom cukru ostatnio mierzony 64.8) .Wiec faktycznie to może nic takiego , zobaczę przy kolejnych wynikach.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum