szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Falvit-znowu mnie ktos przestraszyl :(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
olufal
2005-11-06
Email
Post w sumie do dziwczyn ktore juz rodzily chodz moze ktoras z przyszlych mam tez cos na ten temat wie... Rozmawialam ostatnio z kolezanka w ciazy na temat witamin ktore przepisala jej lekarka a ktore mnie - ja biore Falvit i do tego Falic bo Falvit nie zawiera kwasu foliowego- lekarz zalecil mi Falvit ze wzgledu na problemy z tarczyca (lek ten nie zawiera jodu) a kolezenaka dostala Materne... No i sie zaczelo... Ja slyszalam ze po Maternie rodza sie strasznie duze dzieci a ona ze po Falvicie rodza sie dzieci ze zrosnientymi ciemiążkami bo zawiera za duzo witaminy D3... Troche mnie to przerazilo!!! Czy slyszalyscie cos takiego na ten temat? Szukam po internecie ile Falvit ma tej witaminy i znalesc nie moge a pudelko wyrzucilam :( Moze wy cos na ten temat slyszalyscie? Pozdrawiam Ola
Agata
2005-11-06
14:11:39
Email
Kochana ja przez całą ciąże brałam Falvit i urodziłam zdrową, śliczną córcię. Ktoś ci strasznych bzdur naopowiadał. A żeby cię uspokoić to jeszcze dodam, że oprócz Falvitu także brałam kwas foliowy. A porówniując skład Materny a Falvitu wychodzi prawie to samo.
Także bądź spokojna...a jeśli jeszcze coś cię dręczy to śmiało pytaj swego gin. Mnie falvit poleciła właśnie moja gin - która prowadziła mi ciąże.
olufal
2005-11-06
14:50:26
Email
Agata: a bralas go codziennie? ja biore codziennie po jednej tabletce dodatkowo jem duzo owocow i wyciskam(ale z tym roboty...) soki w sokowirowce aby dzidzia miala jak najwiecej witaminek a tej mojej znajomej ginekolog polecila brac Materne raz na 3 dni... Pozdrawiam Ola
sylwiia
2005-11-06
16:39:05
Email
Znalazłam skład i falvitu i materny: Falvit 1draż. zawiera 5000 j.m. witaminy A, 500 j.m. witaminy D3, 3 mg witaminy B1, 2 mg witaminy B2, 0,01 g witaminy B6, witaminęB12, 0,05 g witaminy C, 0,02 g witaminy PP, 1 mg pantotenianu wapniowego, 0,593 g węglanu wapniowego strąconego, 0,1 g siarczanu żelazawego, 4,8 mg siarczanu magnezowego, 3,78 mg siarczanu potasowego, 1,7 mg siarczanu cynku, 1,4 mg siarczanu manganawego. Materna 1 tabl. powl. zawiera 1500 j.m. witaminy A , 0,9 mg "font-family",b-karotenu, 3 mg witaminy B1, 3,4 mg witaminy B2, 10 mg witaminy B6, 181;g witaminy B12, 20 mg nikotynamidu, 10 mg pantotenianu wapnia, 1 mg kwasu foliowego, 181g biotyny, 400 j.m. witaminy D, 30 j.m. witaminy E, 100 mg witaminy C, 250 mg wapnia (w postaci węglanu), 60 mg żelaza (Fe II w postaci fumaranu), 25 mg magnezu (w postaci tlenku), 25 mg cynku (w postaci tlenku), 5 mg manganu (w postaci siarczanu manganu), 2 mg miedzi (w postaci tlenku), 181;g jodu (w postaci jodku potasu), 181;g chromu (w postaci chlorku), 181;g molibdenu (w postaci molibdenianu sodu) 181;g selenu w postaci selenianu sodu. Mnie wydaje się to bzdurą. Nie martw się, wszystko będzie dobrze :)
dota
2005-11-06
19:07:02
Email
Hej pewnie ile ludzi i lekarzy tyle opini a nawet opinii więcej. Ja do 7 tyg brałam falvit (bvo tak poradziły mi panie w aptece) natomiast mój gin powiedział ze to nie są najlepsze witaminy w ciąży i zalecił mi duovit, ale nie powiedział że te witaminy są zabronione i (choć nie znam się na tym aż tak bardzo) wątpię żeby jakiekolwiek (tzn. te dozwolone w ciąży i nieprzedawkowane - bo jak wiadomo przedawkować niektórych witamin nie wolno) witaminy były powodem jakiś zbyt dużych czy zrośniętych dzieci. Wiem jedno że złym myśleniem przyciągasz do siebie złe rzeczy (podświadomie) także bądź spokojna. ewentualnie jeśli jeszcze jesteś niepewna zapytaj się lekarza co sądzi o tym. raczej to zbieg okoliczności jeśli nawet coś takiego się zdarzyło. pozdrawiam dota. P.S. Uśmiech na twarzy i tylko pozytywne myśli w główce :)))) wszystko będzie dobrze :D
olufal
2005-11-07
00:27:06
Email
Nie no jak najbardziej staram sie pozytywnie myslec ale jak slysze takie rzeczy to wole podpytac bo a noz a widelec wszyscy wiedza o czyms o czym ja nie wiem :) Dzieki za pocieszajace odpowiedzi! Pozdrawiam i ze spokojem udaje sie spac :) Ola

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum