szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - dylemat


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sara
2005-11-05
Email
Mam dylemat, chodzi o to ze pezebywam za granicami kraju-dokladnie w Anglii, jestem w 3 miesiacu i jeszcze nie podjelam decyzji czy urodzic w Polsce, czy tu gdzie obecnie przebywam ze swoim chlopaliem.prawde mowiac to boje sie rodzic w obcym panstewie, ale przeciez nie bylabym pierwsza, no i co tu zrobic??? Doradzcie mi cos bo jestem w kropce.
aneta
2005-11-05
22:00:24
Email
Szczerze mówiąc nie wiem co Ci radzic, sama miałabym podobny dylemat, ale mój brat który jest w tej chwili w Anglii jakies 2 tygodnie temu mówił o sytuacji- tzn. co by było gdyby.. Gdyby jego dziewczyna która z nim jest zaszłaby tam w ciążę i urodziła dziecko- miałoby obywatelstwo angielskie- a podobno w tym wypadku kraj-Anglia- daje takie niesamowite świadczenia matce typu zapewnienie mieszkania, pomoc socjalną, itp, że brat mówi, ze nie trzeba pracowac, tylko z tego można się utrzymac. Wiesz, nie wiem czy to jest prawda, ale skoro tam jestes dowiedz się jak to jest i jeśli faktycznie byłoby tak jak mówi mój brat..to chyba nie bęziesz dłużej się zastanawiac, prawda? Wiesz jakie są realia życia u nas w kraju, niestety..
dota
2005-11-05
22:26:29
Email
No dzidziuś miałby podwójne obywatelstwo. Jeśli dobrze się czujesz i dobrze znasz język sądzę że powinnaś urodzić w anglii. pozdrawiam :)))
olufal
2005-11-06
12:26:09
Email
Moja siostra siedzi juz w Londynie 5lat.Ma wiele kolezanek ktore rodzily w tamtejszych szpitalach-wszystkie sobie chwalily profesjonalizm oraz opieka przed i po porodowa. Jezeli chodzi o porody w wodzie i znieczulenie zewnatrzoponowe -tam nie jest to juz zadna nowosc lecz standart.Musisz wziasc pod uwage takze pomoc partnera -nie wiem czy jest z toba na miejscu czy tez w polsce. Warto rowniez wiedziec, ze jezeli porod odbedzie sie w polsce nie tak szybko powrocisz do Angli (raczej odradza sie brania na poklad samolotu dzidziusia ponizej 3 miesiaca) a i przylot do kraju musisz zaplanowac nie pozniej niz w 33 tygodniu ciazy( od 26 tygodnia ciazy potrzebujesz zaswiadczenia lekarskiego aby kapitan przyjal cie na poklad) Autobus czy auto odpada z gory bo to jednak kawal drogi... Musisz rozpisac za i przeciw :) Ja rodzilabym w Angli o ile moj partner bylby na miejscu. Pozdrawiam Ola
Karolcia
2005-11-06
13:22:01
Email
Sara ja od niedawna mieszkam w niemczech i jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży na samym początku nie wyobrażałam sobie rodzić w tym kraju. Ale mój mężuś mnie przekonał, że chociażby opieke będę mieć tu dużo lepszą no i wogule ciężko by tak było jechać do polski w 34 tygodniu bo i droga męcząca i potem byłby kłopot jak z takim maleństwem przyjechać, a też mamy co jechać. Więc się zdecydowałam ze względu na maleństwo (bo napewno będzie miało tu dużo lepiej, a tym bardziej, że ciąża jest zagrożona), że będę rodzić w niemczech(: Już w zasadzie troche czasu mineło bo to już 33tydzień i nieżałuje, że tak zdecydowałam(: Choć tylko mam obawy czy sie wystarczająco dogadam w szpitalu(: Ale napewno jakoś to będzie(: Też musisz wybrać co dla Ciebie i maluszka będzie najlepsze(: TRZYMAM KCIUKI(:(:

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum