szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pytanie do ciężarówek o zwolnienie lekarskie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-11-02
Email
Dziewczyny, mam do Was takie pytanko , mianowicie, czy jesteście na zwolnieniu lekarskim, jeśli tak to od kiedy, czy może planujecie pójść przed porodem, czy normalnie pracujecie??. Bo ja tak sie zastanawiam i mam objekcje czy isć czy nie iść. Jestem w 21 tyg. właściwie to dobrze się czuję, pracuję w szkole na swietlicy szkolnej, nie jest to ciężka bardzo praca, ale nie jest tez lekko, hałas, krzyki dzieci, właściwie to cały czas człowiek jest na nogach, i powiem szczerze że czasami mam juz dosyc i po pracy czuje sie naprawdę zmęczona, zwłaszcza że od jakiegoś czasu bolą mnie krzyże, myslę, że to jest spowodowane długim staniem. Lekarz powiedział, że jak tylko będę miała ochotę iśc na zwolnienie to nie ma problemu, że zdrowie moje i dziecka jest najważniejsze. Tak sie zastanawiam czy popracowac jeszcze do grudnia i przed świętami pójść na zwolnienie (termin mam na 10 marca). Jak myslicie dziewczyny, jak to jest z Wami??? Poradźcie
ADA
2005-11-02
19:24:07
Email
Co prawda nie zaliczam się już do grona ciężarnych,bo od dwóch miesięcy jestem mamą ślicznej Oliwii.Ja poszłam na zwolnienie od 26 tygodnia.Pracuję w salonie meblowym,więc przesuwanie mebli i rozkladanie kanap klientom było już dla mnie za ciężkie.Ja też się wachałam,ale czulam się już ciężko i żałuję,że nie poszłam na zwolnienie wcześniej.Nie ma się co przejmować.Pamiętaj Twoje zdrowie i maleństwa jest najważniejsze.Pozdrawiam.
amelia
2005-11-02
19:27:31
Email
Ze mną było tak: pracowałam w biurze i też moja praca nie była zbyt ciężka a że czułam się świetnie to pracowałam do początku 9 miesiąca, rodziłam w sierpniu było gorąco i zaczeło przemawiać już lenistwo.Powiem Ci że trzeba odpoczywać, póżniej nie ma kiedy.Moje dziecko ma rok a ja czasami nie wiem kiedy jest noc a kiedy dzień. Radze odpoczywać i wysypiać się teraz jak najwięcej "tak na zapas:))" Pozdrawiam
sylwiia
2005-11-02
20:30:45
Email
Ja jestem na zwolnieniu lekarskim od czerwca, a termin mam na grudzień. Zwolnienie lekarskie było podyktowane kilkoma względami, ale najważniejszym był podły szef, od którego można zarobić zjebkę na dzień dobry za nic. Do tego doszły dojazdy do pracy autobusem ok.45 minut w jedną stronę, mdłości i zmęczenie. Stwierdziłam, że najważniejsze jest dobre samopoczucie dzieciątka i moje, więc poprosiłam o L4. Rozważ wszystkie za i przeciw, ale weż pod uwagę, że zima nadchodzi wielkimi krokami, śnieg, ślizgawki, kaszlący i psikający wokoło ludzie ... Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)
kachna27
2005-11-03
07:13:25
Email
Ja jestem w 22 t.c i na razie czuję się fantastycznie, a dzidziuś rośnie zdrowo. Pracuję jako radca (za biureczkiem) i mam zamiar pracować tak długo jak pozwoli mi na to samopoczucie. Po prostu nie potrafiłabym usiedzieć w domu.
ka_ma
2005-11-03
08:56:23
Email
cześć dziewczynki!!!ja jestem w 18 tc. Byłam na zwolnieniu 14-15 tydzień bo byłam chora. Wróciłam do pracy i mam zamiar pracować ile sie da. Oczywiście jeżeli będę przemęczona lub będę miała kiepskie wyniki nie będę się zastanowiać i pójdę na zwolnienie. Pracyję za biurkiem i mam spoko dyrektora. Wiem że po 186 dniach zwolnienia trzeba pisać podanie o zasiłek rehabilitacyjny to podobno formalnośc ale co i jak dokładnie to nie wiem. Trzymajcie się!!!
Eryka
2005-11-03
10:51:57
Email
Ja poszłam na zwolnienie w końcówce czerwca. Urodziłam 3 października. Też pracuję w szkole, dlatego do macierzyńskiego mam doliczony niewykorzysany urlop w wakacje. Tobie doliczone zostanie 2 tygodnie za ferie.
olufal
2005-11-03
12:47:41
Email
Ja niestety ze wzgledu na ciaze zagrozona ( poronienie w lutym + krwawienia w I trymestrze tej ciazy) prawie od poczatku "siedze" na L4.Od samego poczatku ciazy biore zastrzyki i tabeletki hormonalne i siedze w domciu...Przeczytalam cala sterte ksiazek,posprzatany kazdy zakamarek mieszkania ale czego sie nie robi dla zdrowia dzidzi :) A jezeli chodzi o Ciebie to przeciez zawsze mozesz isc na tygodniowe lub dwu tygodniowe zwolnienie i nikt nie ma Ci prawa zabronic powrotu do pracy. Pozdrawiam Ola
polishgirl
2005-11-03
14:29:54
Email
Dziewczynki, bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Ja właśnie wróciłam z pracy i kurcze faktycznie z dnia na dzień czuję sie gorzej , bóle pleców, krzyża i jeszcze te ciagłe upominanie i niestety "podnoszenie głosu" na dzieci, żeby wogóle cos usłyszały co sie do nich mówi. Tak sobie troche zartuje , ale też sie obawiam , że mój synek bedzie taki rozkrzyczany jak juz od małego słyszy krzyki dzieciaków. Za 2 tyg ide do lekarza i powiem mu o zwolnieniu. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum