szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - farbowanie włosów w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bea
2005-10-27
Email
Cześć dziewczyny, jestem w 5 tyg. ciąży i mam 36 lat i 13-letniego syna. Jestem brunetką i mam b. dużo siwych włosów, od paru lat regularnie farbuję je i teraz zastanawiam się czy powinnam zrezygnować, czy to może być niebezpieczne dla dziecka? Czy któraś z Was farbowała włosy podczas ciąży?
andzia
2005-10-27
11:17:58
Email
Witaj Ja regularnie farbowalam wlosy.Teraz salony fryz dysponuja takimi farbami ze nie szkodza one malenstwu a Tobie napewno polepasz samopoczucie.Zreszta fryzjer napewno Ci doradzi
ka_ma
2005-10-27
12:40:39
Email
cześć! Ja właśnie wczoraj farbowałam ale szamponem a nie farbą. Moja fryzjerka powiedziała że powinny to być farby bez amoniaku!!! Ja zrezydnowałam z farbowania w salonie i robię sama w domu. pozdrawiam
emi
2005-10-27
13:13:46
Email
ja tez farbuje wlosy jestem w 29t.c farby musza byc z atestem wtedy sa calkowicie bezpieczne:) mi kolezanka fryzjerka robi w domu wlosy nie chodze do salonow...pozdrawiam
bea
2005-10-27
13:38:51
Email
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi. Uspokoiłam się, bardzo się martwiłam, że będę musiała zrezygnować z farbowania.
angica
2005-10-27
22:20:40
Email
Ja w ciaży utleniałam i nic mi nie było. Trzeba natomiast pamietac o testach, bo pomimo, że niektóre z nas w przeszłosci nie miały przpadków uczulenia, zdarza sie, że nagle po latach na coś mamy alergie. Dodatkowo trzeba pamietac, że w czasie ciąży można mieć uczulenia na wiele rzeczy. Pozdrawiam
punta
2005-10-28
21:18:07
Email
Ja robiłam pasemka i też było ok.
lorka
2006-12-12
11:14:17
Email
a mi wczoraj fryzjer powiedział,że to bujda,że nie wolno farbować włosów w ciązy.Niedługo to już nic nie będzie można robić będąc w ciązy.Absolutna przesada!jestem w drugim miesiącu ciązy, zrezygnowałam z rzeczy które mogą mieć zły wpływ na dziecię ale niektóre rzeczy aż mnie śmieszą jak czytam. Pozdrawiam wzystkie mamy ze zdrowym podejściem do życia :))
lidiamital
2006-12-12
11:58:14
Email
Z tego co wiem nie powinno się farbować włosów w pierwszm trymestrze.
bela
2006-12-12
13:21:06
Email
Lidia tak uwazali ale jesli dobierzesz delikatne srodki koloryzujace to bedzie ok.JA robilam pasemka w pierwszym i ostatnim trymestrze.Rozmawialam na ten temat zDR i fryzjerem i nikt nie mowil ze nie powinno sie tego robic
ciekawa
2006-12-12
13:40:37
Email
Amój lekarz twierdzi ze wszystko można-tylko zapach mozebyć drazniacy ale dziecku napewno nie zaszkodzi:)
Basia.26
2006-12-13
12:46:17
Email
pytałam o to swoją lekarke a ona mi na to odpowiedziała, że to w jakimś kobiecym magazynie puścili plotkę, że nie wolno, nie powinno się farbowac w ciąży i teraz krąży to jako opinia lekarzy, a madycyna wcale się nie określała w tym temacie. chodzi o to, zeby nie nakłada na głowę jakichś drażniących, żrących substancji (niektóre farby utleniające niestety mają takie działanie). tak wiec jeśli włosami ciężarnej zajmie się dobry fryzjer, zastosuje łagodne farby itd, to farbowanie może się przyczyni tylko i wyłącznie do poprawy humoru brzuchatki:)
Basia.26
2006-12-13
12:49:20
Email
te drażniące właściwości maja, moim zdaniem, te najtańsze rozjaśniacze. nakładanie takiego specyfiku na cała głowę może powaznie podraznic skóre, bałabym się, że coś przejdzie do krwiobiegu. takiej kuracji nie zastosowałabym sobie ani w ciązy ani po niej... brrr...
spidi
2007-01-31
14:52:52
Email
Cześć.Jestem fryzjerem od 10 lat i nigdy nie uwierzę w to ze podczas ciaży nie wolno farbować włosów.W czasach kiedy w ciazy chodziły nasze babcie to oczywiscie mozna było sie obawiac,bo farby były bardziej mocniejsze i zawierały duzo amoniaku,a teraz są o wiele delikatniejsze dla skory głowy i dla włosow.Jedynie co może przeszkadzac to zapach u fryzjera tych wszystkich specyfików.Ktoś kto cierpi w tym okresie na mdłości i wymioty niech lepiej uwaza wybierajac sie na wizyte w salonie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum