szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Bóle krzyża i podbrzusza w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kasiapek
2005-10-26
Email
Witajcie, jestem w drugim trymestrze ciąży, dokladnie w 20 tygodniu. Od pewnego czasu zaczęłam odczuwac bole w okolicach krzyża i podbrzusza(podobne do tych które odczuwałam zawsze przed menstruacją) i trochę mnie to niepokoi. Słyszalam ze takie bole są objawem skurczów macicy, a na to chyba jeszcze za wczesnie? Zaznaczam ze bóle nie są specjalnie silne, raczej lekkie, nieregularne i nie trwają zbyt długo. Czy to normalny objaw na tym etapie ciązy czy powinnam zacząć się martwić? Pozdrawiam Kasia
Karolcia
2005-10-26
20:28:43
Email
Witaj kasiapek(:(:Ja miałam takie bóle w podbrzuszu już od 23 tyg. no i do tego skurcze, okazalo sie, że są to skurcze przepowiadające i pojawiło sie przedwczesne rozwarcie.Teraz jestem w 31 tyg.i musze cały czas leżeć ale mam nadzeje,że będzie ok(:Ale niemasz co sie martwić na zapas(:Lepiej powiedz o tych bólach lekarzowi(:bo to może być normalny objaw Twójego organizmu na pzyjście maluszka(:POZDRAWIAM GORĄCO i TRZYMAJCIE SIE CIEPLUTKO(:(:(:
kasiapek
2005-10-27
08:16:20
Email
Dziękuję Karolciu, tego sie własnie obawialam... zaraz dzwonię do mojego lekarza. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Ciebie i Twojego maluszka :)) Kasia
polishgirl
2005-10-29
16:17:55
Email
Ja tez od kilku dni, dokładnie od trzech, odczuwam takie bóle w okolicach podbrzusza i krzyża (tak jakby bolały mnie nerki), najbardziej boli gdy wstaje albo podnoszę noge (zwłaszcza prawy bok), gdy wyszlam po schodach na 3 pietro , to wtedy ból byl bardzo silny. Bardzo sie denerwuje, ponieważ własnie jestem na weekendzie u rodziców z dala od mojego lekarza i na dodatek zapomniałam wziąc ze soba swoja karte ciąży. Czy to może byc objaw normalnego powiekszania sie macicy, czy powinnam sie obawiac. Jestem w 20 tyg ciązy. Acha, przy tym silnym bólu wzięłam nospę, mam nadzieje ze nie jest szkodliwa dla dziecka.
Karolcia
2005-10-29
17:54:45
Email
Witaj(:(: Ja miałam takie kłucie w dole brzuszka z prawej strony i jak coś więcej robiłam to ten ból tak sie nasilał, że nawet śmiać sie nie umiałam bo tak bolało. Nospa nie powinna zaszkodzić. Ale najlepiej zaraz jak będziesz miała taką możliwość to skonsultuj się z lekarzem, a do tgo czasu nic nie rób i sie oszczędzaj. Dużo wypoczywaj!Bo w ciąży to żadnego bólu nie należy lekceważyć(:!!TRZYMAJCIE SIĘ CIEPLUTKO(:(:(:(:!!!!!!!
agutek_29
2006-02-07
19:28:35
Email
umieram na bol w krzyzu, zna ktoras jakis dobry sposób? babeczki ratunku...buuu.
Kasia :)
2006-02-07
19:44:07
Email
Hej, mi tez dokuczaja bole w krzyzu i swietnie na to pomaga zestaw oliwka+mezus czyli male masowanko :)
pinkie
2006-02-08
11:11:13
Email
Cześć! Własnie dwa dni temu macica mi się bardzo skurczyła - taka twarda piłka w brzuchu i tak całą noc i dzień. Nic mnie to nie boli, ale noszenie takeij napietej piłki nie jest przyjemne. O 17-tej pojechałam do szpitala. Lekarz mi powiedział, ze z szyjką jest w porządku, dał lek rozkurczajacy, ale powiedział, ze gdyby sie to nie zmieniło, to mam znów przyjechać, bo on nie przewidzi, co może sie wydarzyć za 12 godzin. Wczoraj jakoś wytrzymałam.Ale moim zdaniem sie nie poprawiło i dziś mam zamiar znów tam pojechać. Wiec gdyby mnie dłużej nie było, to zostałam w szpitalu! Do zobaczenia!
Kasia :)
2006-02-08
15:51:36
Email
Oj mi tez brzusio ostatnio zacal twardniec ale przy tym troche boli...musze powiedziec lekarzowi.Powodzenia Pinkie!!!!!
pinkie
2006-02-08
19:28:43
Email
Juz jestem ;) Muszę brać częściej lek rozkurczający i PRZESTAĆ SIE MACAĆ, jak mówi mój lekarz. Szyjkę mam PIĘKNĄ.
Kasia :)
2006-02-09
08:26:50
Email
Pinkie,to super ze wszystko ok i nie musisz sie martwic :) :) :)
Gosia
2006-02-09
08:35:11
Email
Tak jak pinke pisze. Mi tez lekarz kazał przestac glaskac i masowac ciagle brzuszek bo to ponoc te skurcze powoduje...
gloni
2006-05-01
20:09:54
Email
Masowanie powoduje nie tylko skurcze macicy a również stawanie w/w organu ( czyli twardnienie brzuszka) Może również spowodować przedwczesny poród lub poronienie. Takie info otrzymałam w szpitalu od położnych . Jestem teraz w 21 tygodniu ciąży nie masuję brzuszka i mam go miękkiego . Tylko odczuwam bóle w podbrzuszu , ale ponoć tak może być ( rozciąganie macicy - tylko czemu tak bardzo boli) , tym bardziej że szyjkę mam zamkniętą i wszystkie badania wychodzą super . Jak na razie by nie zapeszyć. Więc dziewczyny nie masujcie bez potrzeby i nie pozwalajcie nikomu tego robić
mamusia1981
2008-11-11
21:59:10
Email
Witam wszystkich milusio. Jestem w 11 tygodniu ciazy i od 2 dni odczuwam lekkie pobolewania w pachwinie i w okolicy podbrzusza, czy moglby mi ktos powiedziec czy to jest oznaka czegos groznego - bo ja slyszalam ze to z powodu tego ze macica sie rozciaga. Prosze czy moglby mi ktos powiedziec cos wiecej na ten temat. Pozdrawaim wszystkich cieplusio.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum