szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - PRACA W CIAZY...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
WIOLETTANIUNIA
2005-10-19
Email
WITAM! MAM DO WAS PYTANKO ...JESTEM W PIATYM MIESIACU CIAZY - JEST ONA NIESTETY ZAGROZONA I Z TEGO POWODU JUZ MIESIAC JESTEM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM...MOJA KOLEZANKA Z PRACY ZADZWONIŁA DZIS DO MNIE I POINFORMOWAŁA MNIE ZE PRZYPADKIEM PODSŁUCHAŁA ROZMOWE SZEFA Z KIEROWNIKIEM O DALSZEJ UMOWIE DLA MNIE ..NIESTETY NIE MAM UMOWY NA STAŁE TYLKO NA CZAS OKRESLONY I MARTWIE SIE ZE NIE PRZEDŁUZY MI TEJ UMOWY DO DNIA PORODU ...CZYTAŁAM USTAWE ALE ON JA ZAWSZE OMIJA -JAKIES PARAGRAFI I WSZYSTKO ROBI NA OPAK...CZY JEST TO MOZLIWE ABYM ZOSTAŁA NA LODZIE W STYCZNIU I CZY PRZEPADNIE MI URLOP MACIEZYNSKI ..?
polishgirl
2005-10-19
21:55:00
Email
Z tego co ja sie orientuje i czytałam w gazecie, to nie szef musi przedłuzyc ci umowę do porodu, nie moze roziazac z Toba umowy gdy jesteś w ciązy. Takie jest prawo i mysle że na to zadnych paragrafików nie znajdzie.
Michalina
2005-10-20
09:49:56
Email
"§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy." "§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu." Szef musi przedłużyć Ci umowe do dnia porodu. Najwyżej podasz go do Sądu Pracy. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum