szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Jak dobrze przygotować sie do ciąży?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pollet
2005-01-26
Email
Witam!Proszę o kilka niezbednych wskazówek, jak prawidłowo przygotować się do ciąży?Planujemy z mężem wkrótece postarać się o dziecko.Pozdrawiam wszystkie mamy!
Jagoda
2005-01-26
14:51:10
Email
Dobrze jest przyjmować kwas foliowy przez przynajmniej 2 miesiące przed poczęciem, najlepiej przez pół roku - odpowiednia dawka jest w gotowych witaminkach dla ciężarnych. Warto zrobić morfologię, sprawdzić poziom hemoglobiny i liczbę erytrocytów. Waro zrobić badania w kierunku toksoplazmozy, a także zaszczepić się na chroby wirusowe - WZW B, ale także MMR II - jeśli mama nie chorowała albo nie była szczepiona na różyczkę. Ta druga szczepionka, przeciw odrze, śwince i różyczce, zawiera żywe wirusy i nie wolno po niej zachodzić w ciążę przez 3 miesiące. Jeśli mama nie chorowała na ospę wietrzną, można by też się i nad takim szczepieniem zastanowić. Przede wszystkim poradź się gina, on Cię skieruje na odpowiednie badania i zapisze odpowiednie preparaty. Szczepienia - odpłatnie niestety, ale recepty na szczepionki wypisze, a potem zaszczepi lekarz pierwszego kontaktu. WIęcej nie pamiętam. Ktoś ma jakiś pomysł?
Agata
2005-01-27
14:40:07
Email
Podpisuję się pod Jagodą. Ja przygotowania do ciąży zaczęłam od zrobienia morfologii, badania moczu, badania na toksoplazmozę, cytologii - przy okazji wyszła 3 grupa i musiałam to wyleczyć. No niestety, jako że z zajściem w ciążę mialam problemy potem pojawiła się cała masa innych badań, ale to już inna para kaloszy. Aha ja przyjmowałam Folik od lipca 2003 a w ciąże zaszłam w kwietniu 2004.
Sinitta
2005-01-27
19:36:11
Email
Cześć Dziewczyny! Jeśli chodzi o moją siostrę - zadawałam pytanie o różeczce i ciąży - to jak narazie wszystko jest w porządku.Dzidziuś ma jakies 10 cm i dobrze się rozwija. Jeśli chodzi o ,pytanie które tutaj padło - a mianowicie - jak przygotować się do ciąży to cieszę się, że koleżanka je zadała bo ja też miałam właśnie o to zapytać.Posiadanie dziecka to dla wiekszości dziewczyn najważniejsza rzecz na świecie i odpowiednie przygotowanie się na tą wielką zmianę życia jest bardzo ważne.Ja też się chcę przygotować i diekuję Wam za te porady. Pozdrawiam serdecznie :-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum